Winactie

Dagprijs voor 1 hole tot kerst: golfen en proosten op Bernardus

Altijd al eens willen spelen op Bernardus Golf? Dit is je kans: de dagprijs voor 24 december - de laatste hole van de winactie '9 holes tot kerst' -  is mede mogelijk gemaakt door Bernardus Golf. Er staan twee Day Memberships op het spel en je kunt ook nog eens proosten met een illustere fles Bernardus Wine.

Bij menig golfer prijkt Bernardus Golf in Cromvoirt op de bucketlist. In minder dan vijf jaar tijd verworden tot een gevestigde luxe baan in Nederland, waar al drie keer het KLM Open werd gehouden. In 2026 komt ook de Solheim Cup naar deze prachtige golfbaan.

Je zult er maar mogen spelen en genieten van alle andere faciliteiten aldaar. Wat dacht je van de wellness, na 18 (of 36) holes golfen? Je wordt als winnaar van deze prijs gegarandeerd in de watten gelegd. Daarnaast krijg je ook nog twee flessen Bernardus-wijn cadeau.

Day Membership bernardus

 

Wist je dat deze uit het eigen wijnhuis in Californië, Bernardus Winery, komt? Vijf dingen die je vast nog niet wist over de illustere wijn met Californische roots. 

1. Gezegende wijngaard in Californië

Priester zegent wijngaard Bernardus

Ben Pon is founder van Bernardus. Naast zijn werkzaamheden in de auto-industrie (hij introduceerde de Volkswagen Type 2, die nu bekend is als een VW-bus) was Pon ook een getalenteerd autocoureur. Hij nam deel aan verschillende races, waaronder de beroemde 24 uur van Le Mans. Hij sprak ooit de fameuze woorden: “Het leven is te mooi voor gewone wijnen.”

Hij voegde daad bij het woord en Ben (Bernardus) Pon kocht in 1989 een wijnhuis in Carmel Valley Californië. De wijngaard werd gezegend door een priester (foto). Een zegening kan verschillende doelen hebben, zoals het vragen om een overvloedige oogst, bescherming tegen plagen en ziekten, en dankbaarheid tonen voor de vruchten die er groeien.

De wijn van Bernardus blijkt een groot succes. De Brabantse ondernemer Robert van der Wallen koopt 50 procent van het wijnhuis over, en na het overlijden van Pon wordt hij volledig eigenaar.

2. Golfbaan vernoemd naar de wijn

In 2018 wordt in Cromvoirt (nabij ‘s Hertogenbosch) Bernardus Golf geopend. Vernoemd naar Bernardus Pon, als eerbetoon voor de innige vriendschap tussen hem en Robert van der Wallen. Ben Pon heeft de opening van de golfbaan nog wel mee mogen maken. In 2019 overleed hij.


Bernardus Golf is een uitdagende 18-holes championship course die vriendelijk is aangelegd voor iedere golfer van elk niveau. Al drie keer werd het KLM Open er gehouden, waaronder in mei 2023 de voorlopig laatste editie. Onlangs werd bekend dat in 2026 ook de Solheim Cup er gespeeld gaat worden; het grootste vrouwentoernooi ter wereld dat voor het eerst in Nederland plaatsvindt.

bernardus golf hole 9

3. Beste witte wijn volgens The Wall Street Journal

De sauvignon blanc uit 2005 werd in 2007 uitgeroepen tot de beste witte wijn door The Wall Street Journal. Het juryrapport voor deze uitverkiezing luidt als volgt: “Delicous, best of tasting. Gevuld met fruit, voor een rijk mondgevoel, vooral in het midden en achter in de mond. Een wijn met finesse en enige statuur."

4. Witte wijn in het Witte Huis

In 1997, tijdens een diner in het Witte Huis waar Bill Clinton destijds president was, werd de chardonnay uit 1995 geschonken. Dat gebeurde nog een keer toen George W. Bush de leiding had over de Verenigde Staten. Een droom die uitkwam voor Ben Pon, die als missie had om zich met Bernardus te kunnen meten met de beste wijnen ter wereld.

Bernardus Rose

5. Van Californië naar de Provence…

Alle wijnen van Bernardus zijn tot 2022 in Amerika gemaakt. In april 2022 wordt de Bernardus Rosé geïntroduceerd. In tegenstelling tot de eerdere wijnen, wordt deze lichte rosé geoogst en geproduceerd in de Franse Provence bij Château La Coste, ten noorden van Aix-en-Provence. Een Franse premium rosé met een vleugje Californië.