Beeld: Getty Images
De nog jonge Yin is al bezig aan een erg indrukwekkende carrière. In haar thuisland won ze haar drie (!) eerste starts als professional op de Chinese LPGA Tour en eerder dit jaar was ze in Los Angeles voor het eerst succesvol op het grootste toneel, de Amerikaanse LPGA. In Orlando huurt ze het tweede huis van landgenote Xiyu Lin, ook in the mix op zondag, maar met de 1,5 miljoen dollar die ze gisteren bijschreef zit er misschien wel iets permanents in. “Eigenlijk denk ik er nu aan om het huis gewoon te kopen.”
Op een zondag die ook nog even stillag vanwege de regen in New Jersey, was het lang onduidelijk wie aan de haal zou gaan met de hoofdprijs in het met 10 miljoen gedoteerde major – een (gedeeld) record in het vrouwengolf. Niemand slaagde erin echt weg te lopen van het veld. Zo was 54-holes leider Leona Maguire geen schim van zichzelf op de voorbije drie dagen en speelde de reeds genoemde Xiyu Lin zich uit het toernooi door nat te gaan op 18. De Japanse Yuka Saso dacht op -7 in elk geval een kans te hebben op een play-off, maar dat was buiten ‘Ronnie’ gerekend.
Eén van de beste rondes op zondag (65, -6) kwam op naam van Anna Nordqvist. De winnares van dit kampioenschap in 2009 had op vrijdag een birdie nodig om er überhaupt bij te zijn in het weekend, maar werd dankzij een ‘hete’ putter alsnog derde op de Lower Course. Dat was het beste resultaat in een seizoen dat verder nog op gang moet komen voor de Zweedse. “Het motto dat ik meeneem naar de zomer is: hard werken, je weet nooit wanneer het zich uitbetaalt”, aldus Anna. Misschien betaalt het zich wel wéér uit op de Rosendaelsche Golfclub, waar Nordqvist tussen 8 en 10 september haar titel komt verdedigen. Koop hier je tickets!
De Amerikaanse sensatie Rose Zhang speelde zich ook in haar tweede toernooi als pro in kansrijke positie, maar twee late bogeys riepen haar opmars een halt toe. “De support en liefde die ik deze week van het publiek heb gevoeld is echt heel speciaal”, zei Zhang, die tevreden was met het resultaat, maar niet met haar spel. Volgens haar caddie speelde Rose niet meer dan haar B+ game, waarmee ze alsnog altijd akelig dichtbij kwam. Dat belooft wat voor het US Women's Open over twee weken op Pebble Beach – waar Zhang ook nog eens houder is van het baanrecord.
Rose Zhang, CEO of the high draw factory
— LKD (@LukeKerrDineen) June 25, 2023
Sooooo pure 🌹 pic.twitter.com/MjDUGarprz