Beeld: Getty Images
Veel passender kon het niet voor Marc Leishman. Op de dag dat in zijn thuisland Australia Day gevierd werd, won de 36-jarige golfer uit het zuidoosten van het land zijn vijfde titel op de PGA Tour. Dat deed Leishman met één van de beste rondes van de week, waarin hij uiteindelijk acht birdies en een bogey maakte. Hij sloot af met een birdie op de 72ste hole voor -15, en dat was nodig ook. Jon Rahm finishte namelijk met drie birdies voor -14 en de Spanjaard won de enige play-off die hij gespeeld heeft op het hoogste niveau, in tegenstelling tot Leishman die in het verleden twee keer aan het kortste eind trok bij evenveel pogingen. Maar het was dit jaar natuurlijk een nationale feestdag met een zwart randje en het duurde dan ook niet lang voordat Leishman over de bosbranden begon. 'Het is gewoon hartverscheurend. Alle problemen waar Australië nu mee kampt, de brandweerlieden en andere mensen die het leven laten...' Via zijn stichting haalt hij geld op voor de slachtoffers.
Leishman mocht zo'n anderhalf miljoen dollar meenemen naar zijn familie in Virginia, en steeg ook op de wereldranglijst flink. Hij keert na nog geen jaar afwezigheid weer terug in de top-20. Op nummer 20 welteverstaan.
Op de European Tour moest er wél een play-off aan te pas komen, maar net als in Amerika was het in Dubai een Australiër die met de zege aan de haal ging. Na twee extra holes wist Lucas Herbert definitief af te rekenen met Christiaan Bezuidenhout om de cheque van bijna een half miljoen euro voor zich op te eisen. De lading punten die de overwinning met zich meebrengt katapulteert Herbert in één keer naar plek 79 op de wereld, een stijging van een kleine 150 plekken vanaf 223.
Feels great to leave Torrey with a 🏆 on 🇦🇺 Day!
— Marc Leishman (@marcleish) January 27, 2020
Thank you to the fans, volunteers and everyone who made this another special @FarmersInsOpen! pic.twitter.com/V7bE7P3eOM
De Nederlanders in de top 1000 van de wereldranglijst
Het was wederom niet de Omega Dubai Desert Classic van Joost Luiten. De Nederlander haalde met twee rondes gelijk aan het course average weliswaar het weekend, maar kon op met name de slotdag geen potten breken. Eén bogey zette hij tegenover de dubbel bogey en zes bogeys om het kampioenschap op +8 te eindigen. Luiten maakt met dat resultaat een kleine pas op de plaats op de mondiale ranglijst. Hij levert drie plekjes in en zakt van 87 naar 90.
CHECK JOUW POSITIE OP DE NEDERLANDSE GOLFRANGLIJST IN DE APP GOLF.NL
Anne van Dam wist na de 76 op zaterdag al dat er geen topklassering in ging zitten bij haar eerste toernooi van 2020. In Boca Raton eindigde ze geheel toevallig net als Joost Luiten op de 66ste plaats. Madelene Sagstrom deed bij het nieuwe Gainbridge LPGA wat longhitter Van Dam dit jaar ook hoopt te gaan doen: voor het eerst winnen op de LPGA Tour. Wanneer de nieuwe ranking later uitkomt zal de Zweedse haar Nederlandse collega ongetwijfeld passeren.
• 1 (1) Jin-Young Ko
• 2 (2) Sung Hyun Park
• 3 (3) Nelly Korda
• 4 (4) Danielle Kang
• 5 (6) Nasa Hataoka
• 6 (5) Sei Young Kim
• 7 (7) Jeongeun Lee6
• 8 (8) Brooke Henderson
• 9 (9) Minjee Lee
• 10 (10) Lexi Thompson
Op de kwalificatieranglijst voor de Olympische Spelen volgend jaar in Tokyo is Joost Luiten 37ste. Darius van Driel staat momenteel 54ste en zou ook aanspraak kunnen maken op een ticket, echter is een voorwaarde voor deelname dat je in de top-100 van de wereld staat. Van Dam is de nummer 30 bij de vrouwen.
Wereldranglijst mannen.
Wereldranglijst vrouwen.
Kwalificatieranglijsten Olympische Spelen.
European Tour Race to Dubai.
PGA Tour FedEx Cup Standings.
World Amateur Golf Ranking.
Ladies European Tour Money List.
LPGA Race to CME Globe.
Wereldranglijsten voor golfers met een beperking.
Hoe werkt de wereldranglijst?
Volg GOLF.NL op Instagram.