Beeld: Getty Images
Na een spektakelstuk in een play-off waaraan liefst zes spelers deelnamen, een evenaring van het record op de Europese Tour, schreef Tyrrell Hatton zondag het Turkish Airlines Open op zijn naam. Omdat zij allemaal op -20 waren uitgekomen, moesten de 28-jarige Engelsman, Matthias Schwab, Kurt Kitayama, Victor Perez, Benjamin Hebert en Erik van Rooyen in groepen van drie nog eens 18 spelen. Hatton toverde een chip-in uit de hoge hoed voor birdie en rekende drie holes later onder het kunstlicht af met Schwab, die als laatste tegenstander overgebleven was. Zo boekte de Ryder Cup-speler zijn vierde overwinning op de Europese Tour. Het was wel alweer dik twee jaar geleden sinds hij nog eens met een beker stond.
Door de winst in het eindejaarstoernooi in Belek, en de hoofdprijs van 2 miljoen dollar die daarmee gepaard ging, stijgt Hatton natuurlijk ook de nodige plekken op de wereldranglijst. Hij begon het toernooi donderdag op 48 en na zijn zege klimt hij over mannen als Jordan Spieth, Henrik Stenson en Sergio Garcia naar 30.
De Nederlanders in de top 1000 van de wereldranglijst
Joost Luiten kwam na een ijzersterke openingsronde uiteindelijk niet verder dan de gedeelde 25ste plek. Die klassering in de middenmoot zorgde ervoor dat hij op de mondiale ranking twee plekjes stijgt van 93 naar 91, terwijl hij op de Race to Dubai juist een plekje moest toegeven. Maar het geweldige nieuws voor Nederland kwam natuurlijk vanuit Mallorca, waar Darius van Driel zich verzekerde van speelrecht op de Europese Tour. Dat was voor de Leidschendammer veel belangrijker dan de drie plekjes die hij met zijn negende plek in de Grand Final steeg op de wereldranglijst. Het werd een bloedstollende finale, waar je hier alles over leest.
Slechts één van de zes landgenoten die afgelopen donderdag verdeeld over Spanje aan de Second Stage van de Qualifying School begon, heeft nog uitzicht op een kaart voor de European Tour volgend seizoen. Daar moest voor Robbie van West wel een play-off aan te pas komen, nadat op Bonmont het weer eerder in de week spelbreker was. Hij hoeft nu gelukkig geen lange reis te maken, de banen waar de finale van de Q-School gespeeld wordt ligt op nog geen half uur rijden.
CHECK JOUW POSITIE OP DE NEDERLANDSE GOLFRANGLIJST IN DE APP GOLF.NL
Ai Suzuki heeft voor eigen publiek haar eerste LPGA-titel gewonnen. De Japanse 14-voudig winnaar op de Japanse LPGA Tour hield de laatste twee rondes de bogeys van de kaart en hield bij de finish na 54 holes een voorsprong van drie slagen over op haar Zuid-Koreaanse belager. Anne van Dam had zich niet geplaatst voor de Asian swing, maar toch won ze afgelopen week een plekje. De verwachting is dat ze rond positie 110 blijft staan wanneer later de nieuwe ranglijst uitkomt.
• 1 (1) Jin-Young Ko
• 2 (2) Sung Hyun Park
• 3 (8) Nelly Korda
• 4 (3) Nasa Hataoka
• 5 (4) Jeongeun Lee6
• 6 (6) Brooke Henderson
• 7 (9) Minjee Lee
• 8 (5) Lexi Thompson
• 9 (7) Danielle Kang
• 10 (10) Ariya Jutanugarn
Op de kwalificatieranglijst voor de Olympische Spelen volgend jaar in Tokyo is Joost Luiten 40ste. Ook Darius van Driel zou zich momenteel kwalificeren op plek 52. Van Dam is de nummer 33 bij de vrouwen.
Wereldranglijst mannen.
Wereldranglijst vrouwen.
Kwalificatieranglijsten Olympische Spelen.
European Tour Race to Dubai.
PGA Tour FedEx Cup Standings.
World Amateur Golf Ranking.
Ladies European Tour Money List.
LPGA Race to CME Globe.
Wereldranglijsten voor golfers met een beperking.
Hoe werkt de wereldranglijst?
Volg GOLF.NL op Instagram.