5 - 6 mei, European Tour: GolfSixes, Centurion Club, St Albans, Engeland. Prijzengeld: €1.000.000,- Leaderboard
3 – 6 mei, PGA Tour: Wells Fargo Championship, Quail Hollow Club, Charlotte, North Carolina. Prijzengeld: $7.700.000 Leaderboard
3 – 6 mei, Challenge Tour: Challenge de España, Izki Golf, Urturi, Spanje. Prijzengeld: €200.000,- Leaderboard
4 – 6 mei, Symetra Tour: IOA Invitational, Atlanta National Golf Club, Milton Georgia. Prijzengeld: $ 150.000. Leaderboard
Na de Zurich Classic op de PGA Tour van afgelopen week is het nu de beurt aan de Europese Tour om een team event te organiseren.
Golf kan sneller, korter en leuker. Met die gedachte ondersteunde de European Tour vorig jaar de organisatie van de GolfSixes en dus werd dit nieuwe toernooi geïnitieerd. GolfSixes duurt niet vier maar twee dagen en alle partijen worden gespeeld in de spelvorm greensome matchplay over zes holes. Beide spelers slaan op elke hole af, kiezen de beste bal en spelen dan om de beurt totdat is uitgeholed. Op zaterdag speelt elk team in groepen van vier drie partijen, waarna de beste twee doorgaan naar de zondag. Dan zal het knock-out schema worden gespeeld, met de kwart-, halve, troost- en finale. Op de eerste tee worden de spelers ontvangen onder luid gejuich, muziek en vuurwerk. Dit moet het festivalgevoel aanwakkeren.
Een primeur dit jaar is dat er ook vrouwen meedoen. Zo zijn er twee volledig vrouwelijke teams. Eén bestaat uit Mel Reid (Engeland) en Carlota Ciganda (Spanje), die de zwangere Suzann Pettersen vervangt. Het andere team is volledig Engels en wordt gevormd door Charley Hull en Georgia Hall.
Misschien wel het opvallendste duo is het ‘Captains Team’. Ryder Cup-captain Thomas Bjørn bundelt de krachten met zijn vrouwelijke collega van de Solheim Cup, Catriona Matthew. Titelverdedigers zijn de Denen Thorbjørn Olesen en Lucas Bjerregaard. Waar vorig jaar Joost Luiten en Reinier Saxton nog de Nederlandse vlag verdedigden, is er deze editie geen inbreng uit ons land.
. @Thorbjornolesen is back to defend his #GolfSixes title this week! ⛳️🏆
— Golf Sixes (@GolfSixes) 30 april 2018
Just five days left to get your #GolfSixes tickets - do not miss out!https://t.co/nfxKSTnZiq#SixesReady #EuropeanTour pic.twitter.com/eKbcJHx3RT
Na een eenmalig uitstapje is het Wells Fargo Championship weer terug op het vertrouwde nest: Quail Hollow. Vorig jaar was deze baan eenmalig geen gastheer, omdat het PGA Championship er iets meer dan drie maanden later gespeeld werd. Justin Thomas won hier zijn eerste major door Francesco Molinari, Louis Oosthuizen en Patrick Reed twee slagen achter zich te laten. Maar Thomas is niet de verdedigend kampioen deze week, dat is Brian Harman. De lefty boekte vorig jaar op Eagle Point zijn tweede zege op het hoogste niveau.
Quail Hollow werd voor het PGA Championship van vorig jaar hier en daar aangepast. Zo is bijvoorbeeld de par-5 vijfde nu een lange par 4 geworden. Dit met als doel het binnenbrengen van lage scores (Rory McIlroy won hier ooit met -21) nog lastiger te maken. Met name de tweede negen zal interessant worden. Op hole 16 begint namelijk de 'Green Mile', zoals deze stretch genoemd wordt. Een lange par 4, gevolgd door een par 3 met een green die omgeven is door water en als afsluiter de gevreesde par-4 18e. Jason Day omschreef deze hole in het verleden als ‘een van de lastigste slotholes in golf.’
De organisatie mag zich in de handen wrijven, want er staat weer een ijzersterk spelersveld klaar om af te slaan. Zo zien we Tiger Woods deze week voor het eerst sinds de Masters weer aan het werk. Andere toppers die van de partij zijn: Masters-winnaar Patrick Reed, Rory McIlroy, Justin Thomas, Rickie Fowler, Jason Day, Phil Mickelson en nog veel meer.
Liefst zes Nederlanders reizen af naar Spanje voor het Challenge de España: Daan Huizing, Robbie van West, Lars van Meijel, Darius van Driel, Wil Besseling en Jurrian van der Vaart. Van Driel en Besseling hadden voor het toernooi van vorige week nog een te lage status, maar zijn deze week weer van de partij. Voor de andere Nederlanders verliep het toernooi in Turkije vorige week ook niet zoals gepland. Zij willen zich deze week weer in de top laten zien.
Following @AlexBjorkGolf's victory in China three members of the Class of 2016 have now won on the @EuropeanTour 🙌 pic.twitter.com/Gi0Q6A8nwb
— Challenge Tour (@Challenge_Tour) 30 april 2018
Anne van Dam speelt deze week weer op de Symetra Tour. Ze nam een roadtripje naar Georgia en slaat af in de IOA Invitational, met een prijzenpot van $150.000 en $22.500 voor de winnaar. Het is haar derde toernooi dit jaar in dit circuit en in de eerste twee was ze nog niet erg succesvol. Bij haar debuut moest ze zich terugtrekken met een schouderblessure en in het tweede toernooi miste ze de cut. Nadien speelde Van Dam een toernooi op de Ladies European Tour. In Rabat werd ze in de Lalla Meryem Cup gedeelde 22ste. Het driedaagse toernooi in Milton, Georgia, begint op 4 mei.
Leaderboard
De overige tours waarop Nederlanders actief zijn liggen even stil. Zowel op de Pro Golf Tour als de Alps Tour en de Ladies European Tour wordt deze week niet gespeeld.
De Nederlandse topamateurs spelen deze week de prestigieuze Lytham Trophy (4 t/m 6 mei). Met Nordin van Tilburg, Stan Kraai, Pierre Junior Verlaar, Kiet van der Weele, Vince van Veen, Robin van Deutekom, Dario Antonisse, Mike Toorop, Martijn Horters, Mats Markovits en Peter Melching zijn er dit jaar liefst 11 landgenoten in het veld. Zij zullen graag in de voetstappen willen treden van Daan Huizing, die in 2012 de 72-holes wedstrijd op Royal Lytham & St Annes won - met een uitstekende score van 273 (-7).
Leaderboard: royallytham.org
It’s Lytham Trophy week, the sun is shining and the greens are getting hand cut as usual. The course is looking fantastic and ready for the competitors. Feel free to come down Thursday to Sunday to watch some of the worlds best amateurs play. #LythamTrophy #RoyalLytham #Lytham pic.twitter.com/0XeDBDPSkT
— Royal Lytham ProShop (@rlproshop) 30 april 2018