Carnoustie Golf Links speelde op dag twee van het 147ste Brits Open duidelijk anders dan in de eerste ronde. Door de regen die viel in de nacht van donderdag op vrijdag en tijdens een flink deel van de tweede ronde waren de fairways minder hard. Ballen die donderdag soms tientallen meters doorrolden stopten nu veel sneller. Carnoustie speelde daardoor een stuk langer, maar door de zachtere fairways en het gebrek aan wind werd er doorgaans beter gescoord dan op donderdag. Zach Johnson begon zijn tweede ronde met een bogey maar daarna volgden vijf birdies. Met een totaal van -6 deelt de winnaar van The Open in 2015 op de Old Course de leiding met landgenoot Kevin Kisner die op de laatste hole zijn bal in de Barry Burn voor de green sloeg en eindigde met een kostbare dubbel bogey.
Achter de twee leiders is het behoorlijk dringen. Tommy Fleetwood kwam vrijdag tot de laagste ronde van het toernooi. De Engelsman, met 63 slagen baanrecordhouder op Carnoustie, kwam nu tot een bogeyvrije 65 (-6). Met -5 na 36 holes deelt Fleetwood de derde plaats met de Amerikanen Pat Perez en Xander Schauffele.
Rory McIlroy gaat ook prima geklasseerd het weekend in. De winnaar van The Open in 2014 staat na ronden in 69 slagen op een totaal van -4 en deelt de zesde plaats met Tony Finau, Erik van Rooyen, Zander Lombard en Matt Kuchar. Vorig jaar werd Kuchar op Royal Birkdale na een geweldig duel met Jordan Spieth tweede.
Titelverdediger Spieth speelde zich vrijdag met een ronde 67 (-4) naar een kansrijke positie. De 24-jarige Amerikaan deelt met landgenoten Rickie Fowler en Kevin Chappel op drie slagen van de twee leiders plek 11.
Tiger Woods was na de eerste ronde gelijk par. Na ronde twee is de veertienvoudig majorwinnaar dat nog steeds. In de tweede ronde maakte de 42-jarige Woods vier bogeys en vier birdies. Woods staat met gelijk par op de 29ste plaats, net als Phil Mickelson die vrijdag tot 69 slagen kwam. De twee routiniers hebben een heel goed weekend nodig om een gooi te doen naar de Claret Jug, de trofee van het Brits Open. De Belg Thomas Pieters haalde met +1 ook de cut.
Er sneuvelden ook tal van grote namen. Voor Justin Thomas, Dustin Johnson, Sergio Garcia, Jon Rahm is het 147ste Open Championship na twee ronde al voorbij.
Televisie: Ziggo Sport Golf do en vr 07:30 - 21:30 za 11:00- 21:00 zo 10:00 – 20:00. Het Brits Open wordt ook heel wat uren op het open kanaal van Ziggo uitgezonden, kijk hier. De BBC zendt alle dagen om 21.00 uur hoogtepunten uit.
Highlights from Round 2 this morning ⛳️ #TheOpen pic.twitter.com/vugE4xEJ0y
— The Open (@TheOpen) 20 juli 2018
The Barry Burn claims another victim.@K_Kisner made double bogey on 18 to finish at -6.
— The Open (@TheOpen) 20 juli 2018
Full scoring https://t.co/gVDayzkpiZ#TheOpen pic.twitter.com/AqCOwxImtz
Birdie at the last leaves Matt Kuchar two off the lead heading in to the weekend.https://t.co/gVDayzkpiZ#TheOpen pic.twitter.com/mEskPLAptU
— The Open (@TheOpen) 20 juli 2018