21 – 24 European Tour, Portugal Masters, Dom Pedro Victoria Golf Course, Vilamoura, Prijzengeld: € 2.000.000 Leaderboard
21- 24 Challenge Tour, Kazakhstan Open, Nurtau GC,A lmaty, Prijzengeld: € 450.000 Leaderboard
21 – 24 PGA Tour, Tour Championship, East Lake GC, Atlanta, Georgia. Prijzengeld: $ 8.750.000 Leaderboard
21 – 24 Ladies European Tour, Andalucia Costa del Sol Open, Guadalmina GC. Prijzengeld: € 300.000 Leaderboard
21 -24 Alps Tour, Open Abruzzo, Miglianico Golf & Country Club, Pescara, Prijzengeld € 45.000 Leaderboard
25 – 27 ProGolf Tour, Castanea Resort Championship 2017, Golfresort Adendorf, Lüneberg, Duitsland, Prijzengeld € 50.000 Leaderboard
19 -20 Amateurs, Evian Championship Juniors Cup, Evian Resort. Leaderboard Voor Nederland spelen Lauren Holmey, Noa van Beek, Benjamin Reuters en Darcy Peeters
19 – 21 Amateurs, The Ladies' Senior British Open Amateur, Royal Belfast, Holywood. Leaderboard Met Nan Croockewit, Liesbeth van Drommelen, Siene Dresselhuys, Laurence Nolte, Marielle Dellemijn en Antien Lekkerkerker
Na de regen en de wind in het KLM Open, hopen de spelers natuurlijk op mooi weer in de Algarve. En die wens komt uit want de voorspelling is heel veel zon. Vrijwel zeker is ook dat de winnaar een score van flink onder par moet maken. De Victoria Golf Course, een ontwerp van Arnold Palmer, is namelijk bovenal een baan voor toeristen en daar weten de pro’s wel raad mee. Birdies maken is dus het devies, ook voor Joost Luiten die dit toernooi de afgelopen drie jaar oversloeg. Luiten speelde de Portugal Masters vijf keer. In 2010 werd hij met -16 gedeeld tweede. Thomas Pieters is met een 31ste plaats de hoogst geklasseerde speler op de wereldranglijst in het veld. Padraig Harrington, afgelopen week nog actief op The Dutch, is de titelverdediger.
Televisie: Ziggo Sport Golf: do – vr 12:30 – 14:30 en 16:30 – 19:30 za en zo 14:00 – 18:30
The 2016 #PortugalMasters in 60 seconds ⏰ pic.twitter.com/LhCC62DjST
— The European Tour (@EuropeanTour) 19 september 2017
Een uitermate belangrijke week op de Challenge Tour voor de Nederlandse spelers. Het prijzengeld in Kazachstan is met 450.000 euro voor Challenge Tour-begrippen heel hoog. Alleen The Foshan Open is met een half miljoen euro hoger gedoteerd. De kans dus om een grote slag te slaan en een tot dusverre teleurstellend seizoen glans te geven. Inclusief de Grand Final in Oman staan er nog zes toernooien op de kalender. De komende weken moet het dus gebeuren voor de zes Nederlanders op de Challenge Tour die uiteraard allemaal naar Kazachstan zijn afgereisd. Wil Besseling (20ste) en Daan Huizing (38ste) lieten afgelopen week in het KLM Open in ieder geval zien dat de vorm er is. Hopelijk is de baan van de Nurtau GC niet te makkelijk want daar houden de Nederlanders niet zo van... (lees de column van Gerard Louter daarover).
"I need to have a good week"
— Challenge Tour (@Challenge_Tour) 18 september 2017
He did last year - can Saxton deliver again at the lucrative #KazakhstanOpen?
Read: https://t.co/5a08FAlfHV pic.twitter.com/oiyqEwnMKv
De grote finale van de FedEx Cup. En die finale zou wel eens heel mooi kunnen worden. Kijk maar even naar de top-5 van de ranking: Jordan Spieth, Justin Thomas, Dustin Johnson, Marc Leishman en Jon Rahm. Mooie namen en deze vijf spelers hebben een groot voordeel: bij winst in het Tour Championship zijn ze ook zeker van de tien miljoen euro bonus voor de winnaar van de FedEx Cup. Een winnaar buiten die top-5 is altijd afhankelijk van anderen. In theorie kunnen alle dertig spelers die op East Lake aan de start mogen verschijnen de FedEx Cup nog veroveren. Maar dat is vooral theorie. Grote namen die zich niet bij de beste dertig hebben gespeeld en dus afwezig zijn in het slottoernooi van de PGA Tour zijn Rory McIlroy, Phil Mickelson, Henrik Stenson en Louis Oosthuizen.
Televisie: Ziggo Sport Golf: do – vr 19:30 - 00:00 za 18:30 - 00:30 zo 18:30 – 00:00
Na een teleurstellend optreden in de major van vorige week in Evian gaat Anne van Dam het hopelijk beter doen in dit toernooi aan de ‘Costa del Golf’.
Na deze week staan er nog twee toernooien op het programma: Alps de Andalucia en de Grand Final. Lars van Meijel moet zorgen dat hij in de top-5 blijft van de Order of Merit (nu 3de) en Max Albertus moet hopen dat hij zijn goede spel van het KLM Open (48ste plaats) kan vasthouden in Italië en zo kan gaan stijgen op de jaarranglijst waar hij 37ste staat.
Het slottoernooi van de ProGolf Tour met een voor dit circuit flinke eerste prijs van 7.800 euro. De top-5 van de Order of Merit promoveert naar de Challenge Tour. Dé week van het jaar dus voor Robbie van West (nu 7de) en Dylan Boshart (9de).