Wil Besseling haalde vrijdag de cut op de slag maar daarna ging het heel goed. Een 66 op zaterdag en op zondag. Op de slotdag maakte de Noord-Hollander, net als op zaterdag, twee bogeys en zeven birdies.
'Het was een goed weekend, na vrijdag een heel mooi resultaat', zei Besseling. 'Het is duidelijk waar ik aan moet werken de komende weken maar het is een goed begin van het seizoen zo.'
Met elf onder par na 72 holes eindigde hij zes slagen achter de winnaar, de Engelsman Aaaron Rai die op de slotdag in 65 slagen rondging.
Het Kenya Open op Muthaiga GC was het eerste toernooi van de Challenge Tour in 2017. Besseling toonde vorige week al een goede vorm in Kenya in de KCB Karen Masters. Hij won deze pro-am met 40 Challenge Tour pro's, lees hier meer.
Darius van Driel speelde ook een goed toernooi. Met 70, 68, 69 en 68 slagen werd hij gedeeld 12de. Maarten Lafeber begon goed (66) en eindigde goed (67). Door twee keer een ronde 72 tussendoor werd hij gedeeld 20ste.
Daan Huizing en Jurrian van der Vaart misten de cut op een slag. Reinier Saxton haalde het weekend ook niet.
Het volgende toernooi begint op 20 april, dat is de Turkish Airlines Challenge op Gloria GC.
Leaderboard. Challenge Tour Rankings.
Column Gerard Louter: Wil 'de leuke man' Besseling.
WINNER!
— Challenge Tour (@Challenge_Tour) 26 maart 2017
Aaron Rai is embraced by his tearful Kenya-born mother as he wins the #BKO2017 pic.twitter.com/3I15PtGaqV
Congratulations Aaron Rai!
— Challenge Tour (@Challenge_Tour) 26 maart 2017
A 65 takes him to 17 under par and he wins the #BKO2017 by three shots pic.twitter.com/dV9vSdlsvg
Thank you @Barclays_Kenya and @MgcMuthaigagolf for a very nice week!Was Nice to be back here after my win in 1999!@Challenge_Tour pic.twitter.com/N92wm4bK0K
— Maarten Lafeber (@MaartenLafeber) 26 maart 2017