Het ISPS Handa World Super 6 Perth is dit jaar een ander toernooi dan anders. Op de eerste drie dagen is strokeplay gespeeld op Lake Karrinyup Country Club in Perth. Na dag twee was er een reguliere cut en de beste 24 spelers na dag drie mogen op de slotdag in 6-holes matchplay wedstrijden strijden om de eerste tot en met de 24ste plaats.
Johannes Veerman (een ronde 70 op zaterdag) en Thomas Detry (een ronde 67) zijn in het strokeplay-deel van de wedstrijd gedeeld achtste geworden met een totaal van elf onder par. De Australiër Brett Rumford eindigde als eerste met 17 onder. Titelverdediger Louis Oosthuizen eindigde als gedeeld tweede na 54 holes strokeplay. Acht spelers moesten na de derde ronde in een play-off strijden om plaats 19 tot en met 24.
De reactie van Veerman na ronde drie:
This is what @jkrunk92 has to say after day 3 #WS6Perth #whereitsAT pic.twitter.com/oZbxpnj5i0
— Asian Tour (@asiantourgolf) 18 februari 2017
Rumford is als eerste geplaatst voor de 6-holes knockout wedstrijden op zondag. Hij en zeven anderen hebben een bye in de eerste ronde (mogen de eerste 6-holes wedstrijd overslaan). Op zondag spelen dus eerst nummer 9 tot en met 24 en matchplay-pot. Daarna komen de acht spelers met een bye er bij.
De 24-jarige Veerman, die de Amerikaanse en Nederlandse nationaliteit heeft, en Detry werden gedeeld achtste maar zitten niet bij de acht spelers met een bye. De speler op plaats acht met de beste score op dag drie werd de acht geplaatste speler en dat was Jake Higginbottom (66 slagen).
Veerman moet zondag tegen Daniel Fox. De winnaar van die partij speelt tegen Louis Oosthuizen.
Wat vind je van de formule van dit toernooi? Laat het ons weten: redactie@golf.nl, @Golfnl of Facebook.
Leaderboard strokeplay. Matchplay-schema.
Beelden van dag drie van Ziggo Sport:
Tweets:
To get back into the Super 6 spots ⤵️️🕳️#WS6Perth pic.twitter.com/s0BDpJhjuI
— The European Tour (@EuropeanTour) 18 februari 2017
Na ronde drie van het ISPS Handa Women's Australian Open op Royal Adelaide Golf Club gaat de Amerikaanse Lizette Salas aan de leiding. Lydia Ko, nummer 1 van de wereld, is gedeeld 35ste in de co-sanctioned wedstrijd van de LPGA en Australische tour.
Beelden dag drie: