Televisie: live op Ziggo Sport (de uitzending op donderdag begint om 19.00 uur. Tiger Woods slaat af om 18.00 uur).
Nog één nachtje slapen en het is D Day! Tigers landing op aarde! Als hij vannacht niet van de trap valt, dan gaat Tiger donderdag eindelijk weer een toernooi spelen.
Een spannende week (zegt Woods niet opnieuw af?) is voorbij en we sluiten dit lange nieuwsbericht af. We hebben alweer zeven dagen genoten van de terugkeer van Tiger terwijl zijn eerste toernooi in ruim 15 maanden tijd nog beginnen moet!
Peter Alliss (niet de echte) vat goed samen wat deze week voor veel golfliefhebbers betekent:
Not since Jesus Christ's resurrection in 33 AD has there been a more anticipated comeback. Majestic.#tigerwoods pic.twitter.com/0hjlEiKYCO
— Tweeter Alliss (@TweeterAlliss) November 30, 2016
Woods heeft met de pro-am op woensdag een succesvolle generale repetitie achter de rug: twee bogeys, 14 parren en twee eagles. Geen birdies dus, maar wel een ronde 70 (-2). Het zegt natuurlijk helemaal niks, dat weten we ook wel, maar toch, het belooft ook veel goeds. We zijn al blij als de 40-jarige Woods fit blijft, maar het wordt helemaal leuk als hij weer in de buurt van zijn oude niveau kan komen.
We talkin' practice, man.
— PGA TOUR (@PGATOUR) December 1, 2016
Driving.
Irons.
Chipping.
Putting.
A little bit of everything from Tiger Woods' pro-am. https://t.co/GrJ7cONWnW
Tiger was tijdens en na de pro-am vrolijk en positief:
'Alles voelde goed. Ik kon al de slagen uitvoeren die ik moest doen. Als ik ergens aan moet werken, dan is het mijn putten. Mijn snelheid is niet goed. De meeste putts heb ik te kort gelaten.'
'I'm ready!' zegt Woods ook. Luister maar:
Listen to Tiger chat after his round: https://t.co/MPYBNtFIV0 pic.twitter.com/UCezav8KY7
— Golf Digest (@GolfDigest) November 30, 2016
Tiger gaat nog even putten, Nederland gaat slapen en morgen is de Grote Dag.
@TwSpot Swing Montage I made of @TigerWoods beautiful new 2016 swing from today's Pro Am #HeroWorldChallenge #tigerwoods #swing #beautiful pic.twitter.com/bRaOQh54y9
— Usman Riaz (@usmanriaz1990) November 30, 2016
Geluid even aanzetten als je deze videoclip bekijkt! Gemaakt door Skratch en dj Steve Porter.
Tiger comin' back. People goin' wild. 🔊 pic.twitter.com/zBy0KjRnW6
— SkratchTV (@skratchTV) November 30, 2016
Tiger speelt op woensdag een 18-holes pro-am en elke slag wordt gevolgd door media en fans! Dat is niet gebruikelijk, maar na zo lang wachten op Tiger is alles anders.
I mean, I'm excited about Tiger's return, too. But live-tweeting pro-am rounds?! Sheeeeeeeeeeee-it.
— Alan Shipnuck (@AlanShipnuck) November 30, 2016
Zijn drive op de eerste ging 300+ yards (270 meter) maar hij maakte op de eerste negen twee eagles, tot vreugde van zijn fans.
🚨BREAKING ALERT🚨 Tiger Woods has rolled in TWO EAGLES through 9 holes today in the pro am. THE 🐐… https://t.co/gFCU7jQk64
— TWfans (@TwSpot) November 30, 2016
#Tiger Woods tees off competively for the first time in 466 days at the Hero World Challenge Pro-Am. .@BobHarig #PGA pic.twitter.com/OksVBOS1Rf
— Charlie Moynihan (@MoynihanCharles) November 30, 2016
.@TigerWoods follows through on drive at the third hole @HWC2016. #pgatour pic.twitter.com/arPoOrbZB2
— PGA TOUR Media (@PGATOURmedia) November 30, 2016
Woods speelt met onder anderen de voorzitter van sponsor Hero Motorcorp. Dit was Tiger bij zijn warming-up:
Slow motion video of @TigerWoods warming up prior to Wednesday's pro-am @HWC2016. #pgatour pic.twitter.com/L0Q58xxu0D
— PGA TOUR Media (@PGATOURmedia) November 30, 2016
The swing we've all been waiting for ... https://t.co/IayDADea5y
— PGA TOUR (@PGATOUR) November 30, 2016
Iedereen is blij dat Tiger weer gaat spelen:
With @TigerWoods making his return this week, Lefty reflects on what it means to have Tiger back playing. #TeamPhil pic.twitter.com/gJWlQUY466
— KPMG Mickelson (@MickelsonHat) November 28, 2016
Tiger Woods afgezet tegen de andere 17 spelers in de Hero World Challenge:
#898 in the world vs Rest of Field @HWC2016:
— Nosferatu (@VC606) November 29, 2016
Major wins: TW (14),RoF (11)
WGC wins: TW (18),RoF (10)
WorldGolfChallenge wins: TW (5),RoF (3)
De nep-Peter Alliss op Twitter:
Breaking; The W.H.O. announce a breakout of epidemic proportions of the fatal Media Virus in the Bahamas as Tiger makes his return to golf.
— Tweeter Alliss (@TweeterAlliss) November 29, 2016
De gehele persconferentie van Tiger is intussen te bekijken op golfchannel.com: 40 minuten Woods voor de echte fans die hem zien als 'GOAT' (Greatest of all Time)! En hier zijn beelden van Tiger die putts en chips oefent.
Tiger heeft dinsdag verteld dat hij nog steeds werkt met zijn coach Chris Como. Golfdigest.com 'analyseert' de swing waarmee Tiger deze week terugkeert op de Tour.
RTL Z sprak met Ziggo Sport-commentator Jan Kees van der Velden en amateurgolfer Maarten Slootmaekers over de terugkeer van Woods:
Na 466 dagen afwezigheid komt golflegende Tiger Woods terug.Maar hoe?Golfexpert @mslootmaekers weet het wel #ZToday https://t.co/QG43N1IRzZ pic.twitter.com/5KZIYilTRo
— RTL Z (@RTLZ) November 29, 2016
Woensdag speelt Woods een 18-holes pro-am. (Niet geblesseerd raken!) En op donderdag is hij dan echt terug van weggeweest.
Tot slot nog even deze opmerkelijke foto van een fan (14 majors, 79 PGA Tour zeges):
There are fans.
— PGA TOUR (@PGATOUR) November 29, 2016
And then there are fans. 🐯 pic.twitter.com/OrJGeGeWaC
Dinsdag is persconferentiedag. Tiger heeft verschillende interviews gedaan. Hij is weer optimistisch, waar hij een jaar geleden niks vrolijks aan de horizon zag. We zetten een paar opmerkelijke uitspraken op een rij, kijk ook naar de video's hieronder.
'Ik hou van chippen. Ik heb heel hard gewerkt aan het veranderen van mijn techniek. Zodra ik het patroon heb veranderd en heb ingesleten, dan is het goed. Dat onderdeel van m'n spel is geen issue. Gevoel voor afstanden krijgen is het moeilijkst. Ik heb lang geen adrenaline in mijn steem gehad en hoe veel verder gaat de bal met een adrenalinestoot? Daar maak ik me wel zorgen over.'
'Ik heb er aan gedacht dat ik nooit meer kon spelen. Ik heb er over nagedacht (over stoppen) want het was realistisch. Een jaar geleden in december kon ik zonder hulp niet uit bed komen (door rugblessures en -operaties), hoe kun je dan een club met een snelheid van 120 mijl per uur swingen?'
'Ik heb het leven hier (op de Tour) gemist. Het is een broederschap. Ik hou van de strijd, hoe belangrijker de wedstrijd hoe leuker. Hoeveel golf ik ga spelen weet ik niet. Ik zou in de komende tien jaar graag een volledig schema spelen. Of ik dat kan, weet ik niet. Ik wil dit blijven doen zolang ik kan en zolang het lichaam het volhoudt.'
'Ik ben er om te doen wat ik altijd doe. Ik ga proberen te winnen. Ik weet dat het een moeilijke opdracht is omdat lang ben weggeweest en veel aan mijn spel heb veranderd. Maar de mindset is nog hetzelfde.'
(Lachend, Woods is nr 898 op de wereldranglijst:) 'Een van mijn doelen is om weer in de top-1000 te komen.'
'Ik maak mijn comeback hier want dit is mijn (benefiet)wedstrijd. Ik weet dat je in de top-50 van de wereld moet staan maar de commissie stond ook een speler buiten de top-50 toe.'
Welcome back, Tiger. https://t.co/ih6hdksWZY
— PGA TOUR (@PGATOUR) November 29, 2016
"As of right now, I'm ready to go." https://t.co/g4rXZWzdcy
— PGA TOUR (@PGATOUR) November 29, 2016
The wait has been killing Tiger Woods.
— PGA TOUR (@PGATOUR) November 29, 2016
But it was the smart thing to do. https://t.co/Q9PB9bxaTV
Alles wijst er op dat Tiger deze week weer in actie komt. Hoe het niveau van zijn spel is, dat is afwachten. Maar Woods zelf was na zijn oefenronde op maandag tevreden:
'Ik sloeg ze goed vandaag.'
De vraag is ook hoe lang hij blessurevrij krijgt na jarenlange problemen met zijn knieën (vier operaties) en rug (ook enkele operaties). Lee Trevino zegt in de San Francisco Chronicle dat Woods zijn swing moet aanpassen:
'Als je je rug blesseert, dan vertelt je lichaam je dat je zo niet kunt bewegen. Tiger moet zijn swing aanpassen. Als hij zo blijft swingen als vroeger, dan raakt hij opnieuw geblesseerd.'
In een stuk op golfdigest.com op maandag vertelde Woods dat hij op 40-jarige leeftijd veel tijd nodig heeft om soepel en fit aan een ronde te beginnen:
'Ik mis de dagen dat je naar de eerste tee liep en je een balata bal 270 meter wegsloeg met een persimmon-houten driver. Je moet nu je spieren activeren. Ik was in de fitness met Justin Rose. Hij is 36 nu en ook hij heeft anderhalf uur nodig voordat hij ballen kan slaan.'
Wat zeggen de wedkantoren? ESPN zette de cijfers op een rij.
Who's got the best shot to win the Hero World Challenge? Hint: 40-1 in an 18-man field aren't great odds. pic.twitter.com/hr4X6d7GdE
— ESPN Golf (@ESPNGolf) November 29, 2016
Woods hoeft zoals eerder gemeld niet meer met Nike-stokken te spelen, maar is nog wel gebonden aan kleding en schoenen van Nike. Golfdigest.com vertelt over de schoenen waarmee hij deze week speelt, een prototype van een nieuw model.
Tiger: “This shoe is an absolutely integral part of my return to the sport I love and have missed so much." https://t.co/f3Jv3JFfWf pic.twitter.com/jz29JNYxnB
— Golf Digest (@GolfDigest) November 29, 2016
Tiger is terug! En zo swingt hij nu (op 40-jarige leeftijd, na enkele rugoperaties, na 16 maanden geen toernooien en met een driver van TaylorMade):
Brian Wacker had een mooi swingfilmpje van Tiger met zijn TaylorMade-driver op Instagram gezet maar heeft dat vervangen door de foto's hierboven. Een verbod van de toernooiorganisatie of van de PGA tour waarschijnlijk. Het filmpje van zijn swing was echter al lang gekopieerd en is nog wel te zien bij @twspot:
🚨🚨🚨Well, here it is. 🔥🔥🔥 LET A BIG CAT FEAST. Via @brianwacker1 pic.twitter.com/27vIsZVgTs
— TWfans (@TwSpot) November 28, 2016
Tigers swing werd bij zijn oefenronde op maandag ook gefilmd door ESPN. Klik hier of kijk hieronder:
Het kan niet meer fout gaan, Woods speelt deze week. De starttijden van de eerste ronde zijn bekendgemaakt en Tiger start donderdag om 12 uur lokale tijd (het is op de Bahama's zes uur vroeger).
Hij speelt met Patrick Reed, die net als Tiger op zondagen rood draagt, Waarom? Reed is 26, Woods 40. Tiger was/is zijn idool. In 2014 zei Reed:
'The best player ever to live when I was growing up wore black pants, a red shirt. I was growing up watching him, I always thought, you know, it would be cool to wear black and red come down Sunday.'
Tiger during a practice round Monday in the Bahamas. https://t.co/hwLSnSlgGI pic.twitter.com/F0PsfXrOL9
— Bob Harig (@BobHarig) November 28, 2016
Op maandag heeft Woods weer een oefenronde gespeeld:
9 Holes with @TigerWoods today!! #heroworldchallenge @HWC2016 pic.twitter.com/KCwFgA7Dde
— Justin Rose (@JustinRose99) November 28, 2016
Op woensdag speelt Woods de pro-am. Hij start dan om 8.30 uur. De pro-am wordt niet live uitgezonden, de vier toernooironden zijn wel te zien op Ziggo Sport. De uitzending op donderdag begint om 19.30 uur.
Maandag is ook bekend geworden dat Woods deze week met een driver en houten van TaylorMade (TM) zal spelen (hij hoeft niet meer met Nike te spelen nu Nike geen stokken meer maakt):
To be clear on #Tiger equipment: has made no endorsement decisions but for now TM woods, Nike irons, Bridgestone ball, Cameron putter
— Bob Harig (@BobHarig) November 28, 2016
Golf Digest gaat in op de putter waarmee Woods vermoedelijk speelt, een Scotty Cameron waarmee hij 13 van zijn 14 major-zeges behaalde: lees hier meer.
Nosferatu heeft uitgerekend met welke resultaten Tiger gaat klimmen op de wereldranglijst. Als hij het toernooi afmaakt, gaat hij sowieso klimmen (er doen zoals bekend maar 18 spelers mee en er is geen cut):
Hoping for a good comeback for @TigerWoods @HWC2016. Simply finishing the event would lead to a notable #OWGR boost. Here are the scenarios: pic.twitter.com/JnZAnOVlAM
— Nosferatu (@VC606) November 28, 2016
De PGA Tour ziet een verband tussen het toernooi van Tiger en de FedEx Cup:
Three have won the #FedExCup the year after winning the Hero World Challenge.
— PGA TOUR (@PGATOUR) November 28, 2016
• Tiger Woods ('07)
• Jim Furyk ('10)
• Jordan Spieth ('15) pic.twitter.com/YkBGCGq3QV
Het gaat gebeuren, de comeback! Woods is op de Bahamas waar hij donderdag op Albany Resort in de Hero World Challenge start!
Hij heeft zaterdag negen holes gespeeld en zondag twee uur geoefend op de range van Albany Resort en hij sprak daar exclusief met Steve DiMeglio van USA Today over zijn spel. Woods verdedigde zijn beslissing om zijn geplande comeback in oktober op het laatste moment uit te stellen tot 1 december:
'Je hebt net een sessie gezien waar ik alle slagen heb geoefend. Ik had controle over alles. Ik beheers meer slagen omdat ik meer golf heb kunnen spelen. Ik kan nu alle slagen op afroep uitvoeren. Het was een slimme beslissing (in oktober) om me terug te trekken.'
Woods kwam in een recent filmpje van een slag met een houten-3 van TaylorMade wat krachteloos over, maar zegt dat lengte van de tee geen probleem is. Zijn driver slaat hij ongeveer 270 meter, zegt hij, en zijn ijzer-3 ruim 200 meter.
Het is nog niet duidelijk welke houten-3 Woods donderdag in de tas heeft. Hij is niet langer verplicht om met Nike Golf te spelen, maar de ijzers in zijn tas zijn nog steeds van Nike. Hij zal spelen met een bal van Bridgestone, de 330S. Woods in USA Today:
'De bal is de belangrijkste club in de tas. Het is veel testen om erachter te komen wat het beste is. Ik begin weer de kracht te krijgen om dat te doen.'
Woods heeft op Medalist GC gekeken hoe fit hij is door vier dagen op rij 18 holes te spelen met zijn caddie Joe LaCava. Hij zegt dat hij 'ready to go' is maar Tiger geeft toe dat hij ook een beetje zenuwachtig is:
'Als ik niet nerveus was, dat zou betekenen dat het niet belangrijk voor me is. Ik wil er weer zijn. Ik wil er weer heel graag zijn en spelen.'
.@TigerWoods said he's ready to go in the Hero World Challenge pic.twitter.com/oIuVRk0beM
— Steve DiMeglio (@Steve_DiMeglio) November 27, 2016
Hank Haney, de oud-coach van Woods die het facinerende boek The Big Miss over Tiger heeft geschreven, reageerde op Twitter op de vraag wat we van Woods kunnen verwachten. Hij verwacht een top-5 notering:
He's playing 4 rounds w 17 other people and some of those guys haven't been playing a lot. Scores depend on the wind, I expect a top 5 finis https://t.co/niUxEzNc2o
— Hank Haney (@HankHaney) November 28, 2016
Op bookmaker.eu kun je zien hoe er gewed wordt op de toekomst van Woods. De weddenschappen variëren tussen:
'WILL TIGER WOODS FINISH LAST (18TH) AT 2016 HERO WORLD CHALLENGE?'
en:
'WILL TIGER WOODS ANNOUNCE RETIREMENT FROM PROFESSIONAL GOLF BEFORE JANUARY 1, 2018?'
We worden optimistisch want Tiger heeft nog niet afgezegd voor de Hero World Challenge op de Bahamas. Nu hebben we voor het eerst het gevoel dat hij weer gaat spelen na 466 dagen afwezigheid op de Tour. Andere fans hebben ook goede hoop dat Tiger donderdag zijn bal (Nike?) opteet:
🚨Next Sunday, we will awake to the reality that Tiger Woods will be playing in a red shirt.
— TWfans (@TwSpot) November 27, 2016
Wat ook hoop geeft: een ESPN-verslaggever heeft gehoord dat er een nieuwe sponsordeal met Tiger is:
Sources: @TigerWoods will debut new logo on golf bag in return this week. Told it's a major deal with a big beverage brand.
— Darren Rovell (@darrenrovell) November 27, 2016
In oktober, toen Woods zijn comeback zou maken in de Safeway Classic, zegde Woods drie dagen van tevoren af. Woods zei toen dat hij wel fit was maar noemde zijn spel nog 'vulnerable'. Maar ditmaal speelt Woods in een toernooi waarvan hij gastheer is en waar geld wordt ingezameld voor de Tiger Woods Foundation, de Tavistock Foundation en het Albany Scholars Program. Nu nog afzeggen voor een benefiettoernooi dat op je rekent, dat kan toch niet? Bovendien: er is geen cut dus je kan de cut ook niet missen. En het veld is met 18 deelnemers klein: als je als laatste eindigt, ben je nog steeds 18de.
Nu de World Cup is afgelopen richten de Amerikaans golfmedia zich op Tiger en al die stukken op de golfwebsites lezen is smullen als je Tiger-fan bent. Op golfchannel.com geven verschillende golfjournalisten hun mening wat we kunnen verwachten van Woods' spel. De verwachtingen zijn niet hoog:
'Een succesvolle week zou betekenen dat hij vier ronden speelt en in de top-15 eindigt en een paar elitespelers verslaat.'
Maar anderen wijzen er op dat Woods altijd weer voor een verrassing zorgt. Golfjournalist Jason Sobel gaat onder meer in op de chipping yips waarmee Woods kampte in de laatste periode die hij speelde. Volgens Sobel had hij de fluffs/duffs/chili-dips/blades/skulls toen al overwonnen:
'Ja, hij skullde een chip door de green heen in de slotronde van het Wyndham Championship, de laatste wedstrijd die hij speelde (in augustus 2015), maar grote problemen waren er niet meer in de laatste vier maanden van dat jaar.'
Woods zelf is er van overtuigd dat hij weer de oude wordt getuige een recent interview in een programma van Charlie Rose.
'Do you believe you’ll get 18 majors?'
Woods: 'To be honest with you, no.'
'You don’t? You’ve accepted that?'
Woods: 'I’ve accepted I’m going to get more.'
Dat is de spirit! Maar eerst komende week maar eens de Hero World Challenge spelen, een 72-holes invitational die meetelt voor de wereldranglijst met $ 3,5 miljoen prijzengeld en $ 1 miljoen voor de winnaar. Ziggo Sport zendt live uit.
In zijn glorieuze verleden heeft Woods de Hero World Challenge vijf keer gewonnen. Hij deed in 2014 voor het laatst mee, toen werd hij gedeeld laatste. (Tigers laatste zege was het WGC-Bridgestone Invitational van 2013.)
In 2014 werd de Hero World Challenge overigens op Isleworth in Florida gespeeld. Isleworth was waar Woods woonde met zijn vrouw Elin Nordegren, nu ex-vrouw, en precies zeven jaar geleden, op 27 november 2009, reed Woods op Isleworth zijn SUV tegen een brandkraan, op de vlucht voor Elin die zijn ontrouw had ontdekt.
Uitnodigingen voor de Hero Challenge gaan naar de major-kampioenen van 2016, de beste elf spelers op de wereldranglijst die beschikbaar zijn, de titelverdediger en twee wildcards. Zestien spelers uit de top-25 van de wereldranglijst doen mee, klik hier voor het deelnemersveld. En ja, Tiger staat er nog bij.
Om in de stemming te komen: bekijk hier een mooie voorbeschouwing van Golfchannel op de terugkeer van Woods:
Onderschat Tiger Woods nooit! Ook niet op z'n 40ste met een kapotte rug en wankele knieën!
"He hasn't played in 16 months, and hasn't won in three years. This is going to take time."
— Adam Sarson (@Adam_Sarson) November 24, 2016
"He's Tiger Woods." pic.twitter.com/4DUFidPOaK
The Return of the Tiger komt nu echt dichtbij. Net als een dag eerder is er geen echt nieuws, alleen maar onbetrouwbaar nieuws: naar verluidt is Woods' caddie Joe LaCava al op de Bahamas waar Tiger op donderdag op het Albany Resort in actie moet gaan komen.
🚨Source tells me they don't know if Tiger arrived on boat or not. Joe LaCava has flown into Albany today however.
— TWfans (@TwSpot) November 25, 2016
Wat heeft LaCava gedaan in de periode van 16 maanden dat Woods geen toernooien speelde? Niet veel, hij heeft niet voor anderen gecaddied. In februari was hij voor het laatst in het nieuws; toen zei LaCava dat hij geduldig wachtte totdat zijn baas weer fit was. Woods en LaCava werken samen sinds najaar 2011. LaCava heeft in het verleden de tas van Fred Couples en Dustin Johnson gedragen.
Het 'nieuws' dat LaCava al op de Bahamas is komt van fans van Tiger Woods. Maar die willen zo graag dat hun held weer gaat spelen dat hun nieuws volstrekt onbetrouwbaar is. Aan de andere kant ... Ze weten het echte nieuws over Woods vaak als eerste, net als de roddelbladen in de tijd dat Woods vreemdging.
Tiger, die 79 keer op de PGA Tour won en 14 major-zeges boekte, wordt op 30 december 41. Een golfer van het kaliber Woods kan tot z'n 50ste majors winnen maar dan moet hij wel fit zijn en zelfvertrouwen hebben. Adam Scott zei een paar dagen geleden in The Straits Times dat Tiger een lange weg heeft te gaan:
'Ik denk dat hij misschien wel weer 100 procent gezond kan worden, maar 100 procent nu is niet hetzelfde als 10, 12 of 15 jaar geleden. Helaas worden we allemaal ouder en na operaties ben je niet meer helemaal hetzelfde. Ik weet niet hoe 100 procent voor Tiger uitpakt.'
Nosferatu, de wereldranglijstgoeroe, heeft alvast uitgerekend waar Tiger staat op de nieuwe wereldranglijst vaan aanstaande maandag:
.@TigerWoods is now ranked #879 & will get close to #900 when he returns (we hope) @HWC2016. Was ranked #257 after last time he played #OWGR
— Nosferatu (@VC606) November 26, 2016
We wachten geduldig op nieuws van Woods en we gaan er van uit dat het goed nieuws is! Intussen kijken we nog maar eens naar een perfecte slag van Woods uit het verleden, eentje uit 2013 die net iets te perfect was en hem veel strafslagen zou kosten.
Woods werd gedeeld vierde, Adam Scott won.
Er is nieuws! Hoewel de betrouwbaarheid ervan een beetje vaag is. Maar volgens volgers van Tiger is een van zijn schepen aangekomen op de Bahamas en daar gaat hij als het is goed aanstaande donderdag spelen in de Hero World Challenge. (Tiger heeft twee schepen en ze hebben opmerkelijke namen: Privacy en Solitude.)
Als het waar is, betekent het nog niet heel veel (zie de tweet hieronder) want Tiger vliegt altijd naar zijn toernooien. Maar toch: waarom zou hij zijn boot ernaartoe sturen als hij zelf niet naar de Bahamas gaat?
Although TW yacht has arrived, doesn't necessarily mean Tiger is there. Boat may have sailed there and he fly, then stay on boat.
— TWfans (@TwSpot) November 25, 2016
Woods is op 17 november voor het laatst op een golfbaan gezien - als speler, aan het oefenen (die video lieten we eerder in deze blog al zien).
Hij heeft door rugproblemen 15 maanden geen toernooien gespeeld, maar is sinds maart alweer aan het oefenen: chips, putts en wedges. Begin maart speelde hij alweer een beetje golf bij de opening van zijn eerste golfbaan als architect: Bluejack National in Texas. We zagen Woods toen op The Playgrounds van Bluejack, een baan met korte holes die bedoeld is voor kinderen en families.
De aandacht ging toen uiteindelijk meer naar de 11-jarige Taylor Crozier. Hij mocht met Woods de openingsronde spelen en de eerste bal slaan en Taylor maakte een ace op de par-3 eerste hole van ruim 70 meter. De beloning: hij werd gefeliciteerd en omhelsd door Tiger himself:
Woods speelde in april, toen de hoofdbaan van Bluejack National werd geopend, ook al vijf lange holes dus hij is alweer zo'n zes maanden echt aan het oefenen. Verder hebben we Tiger dit jaar niet gezien, hoewel hij natuurlijk wel bij de Ryder Cup in oktober een van de Amerikaanse vice-captains was. En op 17 oktober kondigde hij zijn nieuwe bedrijf TGR aan: 'Tiger’s next step'.
Daar zit niemand op te wachten natuurlijk, we willen gewoon dat Tiger weer meedoet. Golf met Woods in een toernooi is nou eenmaal mooier, zelfs met een Tiger die niet meer zo goed is als vroeger.
Als Woods speelt, dan kunnen Ziggo-abonnees elke slag zien want de wedstrijd wordt live uitgezonden op Ziggo Sport. Intussen herinneren we Woods nog één keer aan zijn belofte om de Hero World Challenge te spelen. 'I'll be there, playing!' zei hij in oktober in The Late Show. Luister maar:
Nog steeds geen nieuws van Tiger Woods zelf, alleen maar nieuws over Tiger. Vandaag, op Thanksgiving Day in de VS, zijn golfers vooral dankbaar dat Woods weer terugkeert op het toneel:
I think we can all admit that we're thankful for the return next week🔥🐐
— Tiger News+Updates (@tigerupdates_15) November 24, 2016
Het was overigens op Thanksgiving in 2009 dat Tiger door zijn vrouw Elin Nordegren met een golfclub (een ijzer-9) uit het huis werd gejaagd, omdat ze achter zijn ontrouw was gekomen.
Roddelplatform radaronline.com meldt dat Tiger bij zijn comeback zijn nieuwe vriendin Kristin Smith zal introduceren ...
https://t.co/hfOi4che1d who,want to touch a promiscuous golfer. Gold diggers or lookin for love in wrong places?
— m (@marisal001) November 22, 2016
... maar echt nieuws is er nog niet.
Veel golffans zijn bang dat Woods weer op het laatste moment plankenkoorts krijgt en zal afzeggen, zoals hij in oktober deed. Tim Rosaforte van Golf World denkt echter dat Tiger ditmaal écht gaat spelen; dat zegt hij in I Think, I Saw, I Heard (klik hier).
One of @TimRosaforte's best short video essays ever. He's so right on this. https://t.co/EeTOYpiZ7i
— Guy Yocom (@guy_yocom1) November 23, 2016
Rosaforte gaat ook in op dit grappige gerucht (en er is volgens de golfdeskundige helemaal niks van waar):
A reliable source has told me that Tiger Woods shot 63 at Seminole today, including 2 eagles, 7 birdies and 2 bogies #STP
— Secret Tour Pro (@secrettourpro) November 16, 2016
De eerste vraag blijft: gaat Tiger Woods echt spelen? De tweede vraag is: hoe zal hij spelen (wordt hij weer zo goed als hij was)? De wereld wacht met smart op een teken van Woods maar vooral op zijn eerste afslag op 1 december.
A 3 year-old Tiger Woods displaying his golf skills at the Mike Douglas Show, with Bob Hope and Jimmy Stewart, 1979. pic.twitter.com/UYZcrj4JOC
— Famous Photographs (@FAMOUSPH0T0S) November 24, 2016
De golfwereld kan niet meer wachten!
One week until @TigerWoods is back in action at the #HeroWorldChallenge! pic.twitter.com/pzr5SncXAr
— Golf Channel (@GolfChannel) November 23, 2016
Iedereen weet dat Tiger in oktober weer toernooien zou gaan spelen maar dat hij zijn comeback op het laatste moment uitstelde ('My game is vulnerable and it is not where it needs to be.'). Tot teleurstelling van miljoenen golfers.
Zijn nieuwe belofte is dat hij van 1 tot 4 december meedoet aan de Hero World Challenge, een toernooi waar veel geld wordt ingezameld voor het goede doel en waarvan Tiger zelf gastheer is. Hopelijk zien we Woods de komende dagen weer oefenen, maar in de afgelopen weken hebben we weinig van hem gehoord of gezien. Wel verscheen er vorige week een filmpje van Woods op de Medalist GC die een houten-3 slaat:
🚨MAJOR VIDEO🔥 Tiger Woods seen hitting TaylorMade M1 3 wood this morning at Medalist. Via Will Wilcox Snapchat (@yuell365) pic.twitter.com/oNDDGqFGAQ
— TWfans (@TwSpot) November 17, 2016
De swing van de 40-jarige Tiger, gefilmd door collega-pro Will Wilcox en op Snapchat gezet, komt volgens deskundigen nog niet erg overtuigend over.
Opvallend was dat hij met een stok van TaylorMade sloeg, de T-series. Omdat Nike gestopt is met het verkopen van clubs hoeft Woods niet meer met Nike-clubs te spelen. Wel zal hij voorlopig nog kleding en schoenen van Nike Golf dragen.
De manager van Woods, Mark Steinberg, zei vorige week dat zijn baas gretig is en hard werkt: 'Hij doet er alles aan om zo goed mogelijk voorbereid te zijn.'
In oktober, vlak voordat Tiger Woods zou gaan spelen, gingen er geruchten dat hij in een oefenronde een extreem lage score had gemaakt. Later bleek er niets van waar te zijn. Nu doet opnieuw een gerucht de ronde:
A reliable source has told me that Tiger Woods shot 63 at Seminole today, including 2 eagles, 7 birdies and 2 bogies #STP
— Secret Tour Pro (@secrettourpro) November 16, 2016
In de aanloop naar de comeback van Woods verschijnen op social media allemaal mooie fragmenten van Woods toen hij nog de allerbeste was. Zoals dit fragment ter gelegenheid van de World Cup die 24 november begint:
Er doen maar 18 man mee aan de Hero World Challenge op Albany Golf Club op de Bahama's, maar het toernooi telt wel mee voor de wereldranglijst. Woods kan wel wat punten gebruiken want na 15 maanden aan de zijlijn is de voormalige nummer 1 van de wereld nummer 861. Onder de andere spelers in het toernooi zijn Bubba Watson, Dustin Johnson, Henrik Stenson, Jordan Spieth en Justin Rose.
Zoals bekend kon Woods niet spelen door pijn en ingrepen aan zijn rug. We hopen dat Tiger op 1 december weer fit en in vorm op de golfbaan verschijnt - zoals beloofd aan zijn fans!
🚨🔥🐐 In 1 week, probably around this time, the legend will be teeing off in what will be his first start in about 16 months. pic.twitter.com/jF6ynAPXOZ
— TWfans (@TwSpot) November 24, 2016
Website: tigerwoods.com. Volg ook de tweets van de Tiger Tracker.
Tiger reaffirms that he’s playing in his World Challenge in December. pic.twitter.com/IpV6p6qEDG
— GC Tiger Tracker (@GCTigerTracker) November 1, 2016
Volg ook de tweets van TigerWoodsfans.
🚨🚨🚨 Get ready. Because this man is coming back very soon. 🔥🔥🔥@TigerWoods pic.twitter.com/lrZCqtJzyM
— TWfans (@TwSpot) November 21, 2016