Jason Day imponeert met spel, Rickie Fowler met zijn schoenen.
Bron: YouTube PGA Tour

Day schiet uit startblokken

13 mei 2016 Redactie GOLF.NL
Met een 63 (-9) - een evenaring van het baanrecord - in de eerste ronde van The Players op TPC Sawgrass liet Jason Day zien waarom hij de huidige nummer 1 van de wereld is.

Een jaar nadat de Australiër met een ronde 81 (+9), op exact dezelfde baan, de cut miste staat hij na 18 holes twee slagen voor op vijf spelers op -7 (o.a. Shane Lowry en Justin Rose).

'Ik speelde veel beter dan vorig jaar', zei Day, die met weinig wind in de ochtend goed gebruik wist te maken van de omstandigheden. 'Van tee tot green was het aardig goed -- eigenlijk heel erg goed -- en eenmaal op de green had ik het gevoel dat ik alles kon holen.

Het is pas de vijfde 63 in 35 jaar The Players.

Jordan Spieth had in zijn eerste ronde sinds het debacle op de Masters wederom een slecht slot. De Amerikaan had op de par-5 negende vijf slagen nodig om de bal in de hole te krijgen vanuit de bunker achter de green. Het leverde hem een dubbel-bogey op en een ronde in 72 slagen.

Danny Willett noteerde een 70 voor een 41ste plaats. Rory McIlroy en Rickie Fowler kwamen net als Spieth niet verder dan een 72 en staan gezamenlijk op de gedeeld 83ste plaats.

Leaderboard.

De hoogtepunten van Ziggo Sport van dag 1 van The Players:

Loading the player...
}