Goede scores van Van Veen en Albertus

26 februari 2016 Redactie GOLF.NL
Max Albertus en Roos Haarman hebben zich op dag 3 van de Copa Sotogrande gehandhaafd in de top van het klassement.

Mannen

Op dag 3 was het weer moeilijk spelen op La Reserva in Zuid-Spanje. 'De greens zijn klein en hard, er stond veel wind en aan het eind van de dag kwam er ook storm en regen', vertelt coach Niels Kraaij.

In die moeilijke omstandigheden deden twee Nederlandse amateurs onder de mannen goed: Vince van Veen en Max Albertus gingen rond in 73 slagen (+1).

'Max is 21, iets ouder dan Vince en Martijn, en zijn +1 met dit weer was goed', zegt Kraaij. Albertus is na 54 holes gedeeld tiende, hij zakte één plaats.

Van Veen, 38ste na drie ronden, maakt volgens Kraaij 'grote stappen': 'Hij werkt ook hard en zijn +1 is een goede score gezien de omstandigheden vandaag. 

Het moeilijke weer op dag 3 leverde hogere scores op. 'Begrijpelijk,' aldus Kraaij, 'maar een paar scores waren te hoog. Jeroen (Krietemeijer) maakte 79. Hij zit sinds zijn zege in het Spaans Amateur een jaar geleden een beetje in een dipje. Hij komt er langzaam uit maar we zijn nog niet waar we moeten zijn.' Krietemeijer zakte naar de gedeelde 55ste plaats.

De 20-jarige Martijn Horters liet een 91 noteren en is laatste (71ste). Kraaij: 'Hij speelde voor het eerst een belangrijk kampioenschap in deze omstandigheden en is hard afgestraft. Voor Martijn is zo'n ronde een belangrijk leerproces.'

In het teamklassement was Nederland na twee ronden dertiende en na drie ronden twaalfde.

Vrouwen

Roos Haarman steeg dankzij een 71 op dag twee van de twintigste naar de gedeelde derde plaats. Op vrijdag ging ze rond in 74 slagen en nu is ze gedeeld vierde. Met 227 slagen heeft Haarman acht slagen meer dan de leider, de Oostenrijkse Emma Spitz.

Zhen Bontan was na dag twee 14de en is na een ronde 75 dertiende. Romy Meekers maakte ook 75 en steeg van de 19de naar de gedeelde 14de plaats. 

Het Nederlandse team was halverwege het toernooi derde in de Copa Sotogrande die ook bekendstaat als de European Nations Cup. Team Oranje staat nu op de vierde plaats.

Scores & tee times.

en accepteer marketing cookies om deze inhoud te kunnen bekijken.

}