Adam Scott
Adam Scott
Beeld: Golfsupport.nl

Adam Scott zegt af voor Olympische Spelen

20 april 2016 Redactie GOLF.NL
Adam Scott had eerder al aangegeven dat hij de Olympische Spelen niet belangrijk vindt. De Australiƫr heeft nu afgezegd voor de golfwedstrijd in augustus.

Adam Scott noemde de Spelen eerder ‘een uitje’. ‘Ik richt mijn schema op de vier majors’, zei Scott. ‘Ik vind dat de schijnwerpers bij de Olympische Spelen gericht moeten zijn op sporters die vier jaar trainen om te pieken.’

Dinsdag heeft hij afgezegd. Scott, nummer 7 van de wereld en Masters-kampioen in 2013, zegt dat de Olympische Spelen botsen met andere wedstrijden die hij dit seizoen wil spelen. ‘Mijn beslissing is genomen als een gevolg van een extreem druk schema rond de tijd van de de Olympische Spelen en andere verplichtingen, persoonlijke en professionele.’

De Australiër Jason Day zal naar verwachting wel spelen. Op dit moment is Marc Leishman de vervanger van Scott, maar Leishman heeft laten weten dat hij de ontwikkelingen rond het Zika-virus afwacht omdat zijn vrouw Audrey problemen met haar immuunsysteem heeft.

IOC-president Thomas Bach heeft golfers dit voorjaar opgeroepen om de Spelen 'serieus te nemen' maar kreeg kort daarop een afzegging in de post van Vijay Singh uit Fiji. Zijn verklaring: 'Ik zou wel willen spelen, maar ik moet me focussen op de Amerikaanse Tour en er is ook nog Zika.'

De olympische golfwedstrijden worden gehouden op een nieuwe baan in Rio de Janeiro. De mannen spelen van 11 tot 14 augustus, de vrouwen van 17 tot 20 augustus. Golf was twee keer eerder onderdeel van de Olympische Spelen, in 1900 en 1904.

Op dit moment is maar één Nederlander gekwalificeerd: de 30-jarige Joost Luiten, winnaar van vier toernooien waaronder het KLM Open. De Nederlandse golfsters Christel Boeljon en Dewi-Claire Schreefel voldoen aan de kwalificatie-eisen van het IOC, maar nog niet aan de aanvullende eis die het NOC*NSF aan Nederlandse deelnemers stelt: op 12 juli een plaats in de top-100 van de wereldranglijst.

}