Robert-Jan Derksen is gestopt als Tourspeler maar deed deze week mee aan het MCB Curaçao Masters, een jaarlijkse pro-am op de drie golfbanen van Curaçao: Old Quarry, Emmastad en Blue Bay.
Na drie dagen was de Blaricummer de sterkste in de MCB Curaçao Masters. Derksen hield met een score van 211 slagen (-3) de Duitser Sebastian Buhl en landgenoot Ralph Miller achter zich. Na de finaleronde op de baan van Blue Bay werd hij door zijn voorganger Otto Solis in het blauwe jasje geholpen dat hoort bij de winst in het toernooi.
'Na achttien maanden geen wedstrijdgolf te hebben gespeeld, kwam ik hier niet met het idee dat ik een kans had', zei Derksen. 'Zeker niet na de eerste dag, die heel slecht was. Maar de tweede en derde ronde speel ik dan toch heel solide. Met drie birdies op de laatste vijf holes werd het uiteindelijk zelfs een comfortabele zege. Dat voelt wel heel goed.'
De tweevoudig winnaar op de European Tour voelde ook wel degelijk druk. Hij was de grootste naam in het toernooi en er werd een zege van hem verwacht. 'De organisatie temperde die verwachting al een beetje, omdat dit gewoon heel lastige courses zijn die ik bovendien niet al te goed ken. Maar natuurlijk wil je goed presteren. Mijn eerste zorg was eigenlijk op de openingsdag in de bovenste helft eindigen, zodat ik de finale op Blue Bay zou spelen. Daar maakte ik me wel druk over. Na die dag viel er wel wat spanning weg.'
Spanning kwam pas weer terug op de laatste holes van de slotronde. Derksen: 'Het voelde alsof ik weer even terug was op de Tour. Ja, echt. Als je in de positie komt om te winnen, komt de sportman in je boven en wil je ook daadwerkelijk winnen. Het gevoel op de laatste paar holes was eigenlijk niet anders dan het gevoel dat ik had bij mijn zeges in Dubai en op Madeira. En om dat na anderhalf jaar weer te ervaren, dat is heel grappig.'
Derksen won met zijn zege een bedrag van vijfduizend dollar, dat hij in zijn geheel doneert aan een goed doel op Curaçao. Hij zegt dat hij zijn titel graag komt verdedigen, met het voorbehoud dat het toernooi in zijn schema past.
Finally I got my 3rd title. @CuracaoMasters on @BlueBayCuracao Thanks for the great time. pic.twitter.com/aAPpc675dj
— RobertJanDerksen (@RJ_Derksen) April 9, 2016