Daan Huizing is op de gedeelde tweede plaats geëindigd in het Cordon Golf Open. De golfer uit Soest die de slotdag als leider was begonnen met een slag voorsprong, was na tien holes in de laatste ronde -10 en nog altijd de leider. Een bogey op hole 11 was niet rampzalig, de dubbel bogey op hole 14 wel.
'Hole 14 is de moeilijkste hole van de baan', aldus Huizing kort na de ronde. 'De wind was ook nog eens tegen dus dan kun je bogey maken op die hole. Maar de dubbel die ik maak sloeg echt nergens op. Totaal onnodig een 3-putt en ook op hole 8 en 11 maak ik 3-putts die uit het niets kwamen. Ik zette door die fouten de deur op een kier voor Scott (Arnold) en die heeft daar van geprofiteerd. Knap van hem, maar ik had het initiatief nooit uit handen mogen geven.'
Huizing viel door de dubbel op 14 terug naar -7 en maakte op de resterende vier holes geen birdies. Scott Arnold noteerde wel birdies op hole 15 en 16 en zo ging de Australiër er met de zege vandoor.
Arnold eindigde op -9, Huizing deelde met de Engelsman James Robinson de tweede plaats op twee slagen van de winnaar.
Logischerwijs was het mislopen van de zege een fikse teleurstelling, maar Huizing verdient met zijn tweede plaats wel 18.000 euro. Met een totaal prijzengeld dit jaar van 56.826 euro stijgt de Nederlander naar de 13de plaats in de Road to Oman, de jaarranglijst van de Challenge Tour.
De top-15 verdient aan het einde van het seizoen promotie naar de European Tour. Voor Huizing die afgelopen jaar in zijn eerste seizoen op de European Tour zijn Tourkaart meteen weer verloor, is een terugkeer naar het hoogste Europese niveau nu dus heel dichtbij.
Huizing: 'Dat is inderdaad het positieve van deze week. Ik heb een klappertje gemaakt op de ranking, maar er had een overwinning in gezeten. Op bepaalde momenten ben ik de focus soms even kwijt en geef ik te makkelijk slagen weg.
Ik heb ook veel goede dingen gedaan natuurlijk deze week anders eindig je niet als tweede, maar er zit gewoon nog veel meer in.'
Er staan dit seizoen nog vijf toernooien op het programma, inclusief het slottoernooi, de Grand Final in Oman. Komende week staat het Kazachstan Open op het programma, met 450.000 euro prijzengeld een van de hoogst gedoteerde toernooien op de Challenge Tour.
'Komende week in Kazachstan wordt belangrijk', aldus Huizing. 'Ik ben echt in vorm gekomen de laatste weken. En ik ga naar Kazachstan met het gevoel dat ik door het mislopen van de overwinning vandaag iets heb recht te zetten.'
Taco Remkes kwam in de laatste ronde van het Cordon Golf Open tot 70 slagen, gelijk par. Met een totaal van -3 legde de Amsterdammer beslag op de gedeelde 19de plaats. Maarten Lafeber miste de cut in Bretagne.
Did a lot of things well today but with unnecessary mistakes I give the initiative away. Scott closed it out well, congratulations to him👌
— Daan Huizing (@DaanHuizing) September 6, 2015
Congratulations @scott_arnold13 - the 2015 #CordonOpen Champion! pic.twitter.com/6zsbjnySrd
— Challenge Tour (@Challenge_Tour) September 6, 2015
#golf deux coups d'avance pour Huizing après le trou n.11 pic.twitter.com/FxmBgzVYFf
— @TelegrammeSport (@TelegrammeSport) September 6, 2015