Danny Lee en Sang Moon Bae versloegen het gelouterde duo Fowler/Walker.
Beeld: Getty Images

Internationals terug in de race

9 oktober 2015 Redactie GOLF.NL
Met een 3,5-1,5 overwinning in de fourballs op vrijdag knokte het internationale team zich weer helemaal terug in de strijd om de President Cup.

Na de openingsfoursomes op donderdag stond het internationale team al 4-1 achter tegen de VS en het verliezen van de fourballs zou alle spanning uit de strijd hebben gehaald. Het team van Nick Price had echter andere plannen en kwam na een gewonnen sessie terug tot een tussenstand van 5,5-4,5.

Het enige internationale team dat op de eerste dag een partij wist te winnen, Louis Oosthuizen en Branden Grace, zette de toon voor de tweede dag door opnieuw te zegevieren. Dit keer moesten Jordan Spieth en Dustin Johnson met 4&3 geloven aan de dominantie van de Zuid-Afrikanen. 

Ook de derde Zuid-Afrikaan in het veld - Charl Schwartzel - wist aan de zijde van Thongchai Jaidee zijn partij met 2&1 te winnen van Haas/Kirk. 

Scott en Day halveden hun partij met Zach Johnson en Phil Mickelson, mede dankzij een hole die Phil Mickelson als straf verloor omdat hij op de zevende hole zijn bal had verwisseld (lees hier over de ruling). De enige Amerikaanse overwinning in de sessie ging naar Bubba Watson en J.B. Holmes, die het Australische duo Leishman/Bowditch met 2 up versloegen.

De handen gingen echter het hardste op elkaar voor Sangmoon Bae en Danny Lee. Bae is de enige Koreaan in het team en speelde vrijdag zijn eerste partij voor zijn thuispubliek. Toen hij met een gemaakte birdieputt van zes meter op de achttiende hole het vonnis velde over Rickie Fowler en Jimmy Walker stonden de Koreanen op de banken.

Uitslagen en live scoring.


en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.

en accepteer marketing cookies om deze inhoud te kunnen bekijken.

}