remkes
Taco Remkes in actie op Las Colinas
Beeld: Golfsupport.nl

Goede start Saxton en Lafeber

6 november 2015 Redactie GOLF.NL
Van de acht Nederlandse golfers die vrijdag zijn begonnen aan de Second Stage van de European Tour Qualifying School staan Reinier Saxton en Maarten Lafeber er het beste voor.

Second Stage wordt gespeeld op vier verschillende banen in Spanje. Op elke baan plaatst de beste 25% van het veld zich voor de Final Stage, dat komt neer op ongeveer 18 spelers (plus ties) per locatie.

Drie Nederlanders komen uit op Lumine Golf & Beach Club in Tarragona. Maarten Lafeber, die zich plaatste voor de Second Stage op basis van zijn ranking op de Challenge Tour, deed het van dat drietal het beste. Lafeber begon de vierdaagse met een ronde 68 (-3). De 40-jarige Eindhovenaar maakte een bogey en vier birdies en bezet de gedeelde veertiende plaats.
Jurrian van der Vaart begon ook prima met een ronde in 69 (-2) slagen. Van der Vaart, onlangs winnaar van de de slotwedstrijd van de Alps Tour, maakte vier birdies en twee bogeys. Met -2 is Van der Vaart gedeeld 26ste. 

Robin Kind moet na een tegenvallende eerste ronde 75 (+4) flink in de achtervolging. Kind, die zich op basis van een plek hoog op de rankings van de Pro Golf Tour verzekerde van een plaats in de Second Stage, maakte in zijn eerste ronde een birdie maar ook drie bogeys en een heel dure dubbel bogey op de par 5 tweede hole. Met +4 staat de speler van Golf Team Holland op de gedeelde 68ste plaats.

Leaderboard


Wil Besseling en Robbie van West spelen op El Saler in Valencia. Beiden kwalificeerden zich voor Second Stage door First Stage te overleven. Besseling begon met een solide ronde 71 (-1) en bezet daarmee de gedeelde 29ste plaats. De Noord-Hollander maakte twee bogeys, een birdie en een eagle op de par-5 vijfde hole. Robbie van West  had een slag meer nodig dan Besseling. De 23-jarige Van West staat met 72 slagen op de gedeelde 37ste plaats.

Leaderboard  


Op Las Colinas in Alicante is Taco Remkes de enige Nederlander. Remkes, die op basis van zijn ranking op de Challenge Tour was vrijgesteld van het spelen van First Stage, kwam op Las Colinas tot 70 (-1) slagen. De Amsterdammer maakte twee bogeys en een dubbel bogey maar hij zette daar wel vijf birdies tegenover. Met -1 bezet Remkes na de eerste ronde de gedeelde 29ste plaats.  

Leaderboard


Reinier Saxton en Darius van Driel spelen in Castellón op Panoramica Golf & Sport Resort. Saxton, die zich plaatste zich voor de Second Stage op basis van zijn ranking op de Pro Golf Tour, begon uitstekend met een ronde 68 (-4). Saxton maakte in zijn ronde geen enkele bogey. Met -4 deelt de Santpoorter de dertiende plaats.

Heel wat minder verging het Darius van Driel. Van Driel, die door de winst van de Order of Merit van de Alps Tour al verzekerd is van een kaart voor de Challenge Tour in 2016, kwam niet verder dan een 75 (+3) en staat op de gedeelde 69ste plaats. Van Driel maakte drie bogeys en geen enkele birdie. 

Leaderboard


Final Stage

De Final Stage van de Qualifying School wordt van 14 tot en met 19 november gespeeld op PGA Catalunya in Girona, Spanje. Daan Huizing lijkt na zijn tegenvallende derde ronde vrijdag in Oman aangewezen op die Final Stage om alsnog promotie naar de European Tour af te dwingen. 


}