huizing
Prima start voor Daan Huizing
Beeld: Golfsupport.nl

Negende plaats Huizing in Oostenrijk

24 mei 2015 Redactie GOLF.NL
Daan Huizing is op een knappe negende plaats geëindigd in het Kärnten Open, een toernooi van de Challenge Tour.

Met een laatste ronde in 68 (-3) slagen is Daan Huizing 9de geworden in het

Kärnten Open. Huizing begon de slotdag op de baan van Schloss Finkenstein in Oostenrijk op de gedeelde vierde plaats. Na acht holes was de Nederlander +2 voor de ronde, daarna kwam het herstel met een eagle op hole 9.

'De tee op 9 was ver naar voren gezet omdat de baan door de regen heel nat was'. aldus Huizing. 'Ik sloeg op die par 5 driver en ijzer-8, maar een eagle is natuurlijk altijd lekker. Die had ik nodig ook, want je weet dat iedereen laag gaat scoren, het weer was goed en de baan zacht. Daarom baalde ik van de eerste holes. Ik mis op hole 2 een putt van een meter voor par en op 4 en 5 maak ik twee keer een 3-putt.'

De top-10 was daardoor even uit zicht maar Huizing knokte zich goed terug. 'De tweede negen heb ik goed gespeeld, veel kansen gehad. Het was niet echt mijn dag, maar ik ben blijven vechten om in de top-10 te eindigen. Dat is gelukt, daar ben ik wel tevreden over. Alles bij elkaar was het wel een goede week voor me. Maar om te winnen moet je meer putts maken. Van drie, vier meter heb ik veel te weinig weten te holen.'

Huizing speelt volgende week in Tsjechië en de week er na in Zwitserland. 'Ik heb pas vier toernooien gespeeld dit seizoen, ik moest echt nog in het ritme komen. Het seizoen is nu pas op gang gekomen. Mijn spel voelt steeds iets beter, deze negende plaats is prima voor mijn positie op de Order of Merit, aldus Huizing die in Oostenrijk 4140 euro verdiende.

De winst ging naar Nacho Elvira. De Spanjaard, een paar weken terug ook al winnaar van de Madrid Challenge, bleef met een totaal van -21 de Deen Jens Dantorp een slag voor. 

Eindstand

    

 


en accepteer marketing cookies om deze inhoud te kunnen bekijken.

}