De 49-jarige Joost Steenkamer had 71 slagen nodig op de par-72 course van Golfclub Wouwse Plantage. Hij maakte vijf birdies op de parkbaan in het westen van Noord-Brabant.
De Belg Nicolas Vanhootegem liet een eagle en twee birdies noteren om ook op één onder par uit te komen.
Net als Steenkamer – die onder andere aan negentien Dutch Opens meedeed en een wedstrijd van de Challenge Tour op zijn naam schreef – heeft Vanhootegem de nodige ervaring op het hoogste niveau. De 42-jarige Belg speelde 148 wedstrijden op de Europese Tour. Daarin behaalde hij drie top-10 plaatsen. Op de Challenge Tour won Vanhootegem drie keer.
In het klassement van de Wouwse Plantage Trophy hebben Steenkamer en Vanhootegem een voorsprong van een slag op Nicolas Nubé en Ramon Schilperoord.
De vijfde plaats wordt met een totaal van één boven par gedeeld door Floris de Haas, Lars Buijs en een van de meest succesvolle Nederlandse pro’s ooit, de 69-jarige Jan Dorrestein.
Stand na eerste dag en scoring tweede ronde.
go Jan!! @Rosendaelsche @PGAHolland @Golfnl http://t.co/7zPLxxxm4L pic.twitter.com/nnmfrAyatR
— ProTeam RGC (@ProTeamRGC) June 24, 2015