Loading the player...
Marc Leishman viert zijn zege
Beeld: Golfsupport.nl

Leishman en Garcia weekendwinnaars

6 december 2015 Redactie GOLF.NL
Marc Leishman heeft zondag de Nedbank Golf Challenge gewonnen. Nathan Holman won een ander toernooi van de European Tour, het Australian PGA Championship. En Sergio Garcia zegevierde in een wedstrijd van de Asian Tour.

Nedbank Golf Challenge

Marc Leishman verloor dit voorjaar bijna zijn echtgenote die door een bacteriële infectie in een coma was geraakt. De Australiër wilde stoppen met golf maar zijn vrouw ontwaakte uit coma en is aan het herstellen. En nu heeft Leishman voor de eerste keer een wedstrijd van de European Tour gewonnen. Het is wereldwijd zijn zevende zege. De 32-jarige Leishman verloor dit jaar een play-off om de titel in het Brits Open, de zege ging naar Zach Johnson. 

‘Ik ben eerlijk gezegd blij dat het jaar voorbij is’, zei de winnaar. ‘Ik heb een oom verloren, mijn vrouw werd ernstig ziek en dit was los van golf niet een goed jaar.’

Leishman won met een ruime voorsprong op de nummer 2, Henrik Stenson. Het verschil met de Zweed op de Gary Player Country Club in Zuid-Afrika was zes slagen. Chris Wood werd derde en titelverdediger Danny Willett gedeeld vierde, samen met Victor Dubuisson, Branden Grace en Robert Streb. 

Er deden maar dertig spelers mee. Vorig jaar had Joost Luiten zich geplaatst, hij werd toen 24ste. Luiten speelt volgende week weer, hij doet mee aan het Thailand Championship.

Eindstand.

Bekijk een samenvatting van Ziggo in de video player boven de tekst.

Race to Dubai seizoen 2016.

Australian PGA

Ook het Australian PGA Championship op RACV Royal Pines Resort werd gewonnen door een Australiër: Nathan Holman. In een play-off versloeg hij Dylan Frittelli en Harold Varner III. Het is de eerste zege als pro voor de 24-jarige Holman.

Eindstand.

en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.

Garcia wint op Asian Tour

Sergio Garcia heeft voor het eerst in twee jaar weer gewonnen. Hij versloeg drie medespelers in een play-off om de titel in het Ho Tram Open in Vietnam.

Garcia maakte op de zeventiende van The Bluffs Course een double bogey en eindigde gelijk met Himmat Rai uit India, Thaworn Wiratchant uit Thailand en Lin Wen-tang uit Taiwan.

Het is Garcia’s 27ste zege. De Spanjaard is nu 35. De Deen Thomas Björn werd vijfde.

Eindstand

en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.

}