Een jaar geleden begon Dewi-Claire Schreefel met een 68 (-4) aan de Yokohama Tire LPGA Classic. Die goede score bleek toen echter geen voorbode voor een goed eindresultaat. Schreefel haalde de cut, maar eindigde uiteindelijk op een gedeeld 69ste plaats, in de achterhoede van het veld.
Iets minder dan een jaar later is Schreefel terug in Pratville, Alabama en had ze in haar openingsronde vier slagen meer nodig dan toen. Schreefel maakte vier bogeys, maar ook vier birdies. Ze neemt daarmee na de eerste ronde de gedeeld 42ste plaats in.
Schreefel raakte maar de helft van de fairways en greens, maar als ze eenmaal op de green was putte ze goed, getuige de 26 putts die ze maar gebruikte.
De leiding na ronde een is in handen van Brittany Lang. De Amerikaanse werd afgelopen week als captain's pick toegevoegd aan het Amerikaanse Solheim Cup-team en liet haar captain Juli Inkster zien dat die keuze niet voor niets was geweest.
Lang had een ronde waarin alles naar eigen zeggen wel naar wens ging. Ze maakte maar liefst negen birdies en hoefde alleen op hole dertien en en veertien een slag in te leveren. Met een ronde 65 (-7) heeft ze twee slagen voorsprong op Tiffany Joh, Sydnee Michaels en Ryann O'Toole.