Rowin Caron
Rowin Caron hoopte vooraf op een top-5 notering, maar was tevreden over zijn resultaat.
Beeld: Ronald Speijer

Caron net buiten top-10 IEAK

8 augustus 2015 Redactie GOLF.NL
Rowin Caron is in het Internationaal Europees Amateur Kampioenschap als beste Nederlander geƫindigd. Met een totaal van -14 eindigde hij net buiten de top-10. Lars Van Meijel gaf terrein prijs in de laatste ronde.

Een overwinning voor een van de twee Nederlanders die de cut haalden zat er niet meer in, maar Rowin Caron deed nog wel goede zaken op de slotdag van het IEAK. 

De in Amerika studerende en voor Florida State uitkomende Caron leverde de eerste acht holes met een score van één boven par wat plaatsen in, maar door de laatste tien holes in -4 te spelen, steeg hij uiteindelijk nog twaalf plekken naar een gedeeld 11de plaats in het klassement.

Na afloop was Caron redelijk tevreden over zijn prestatie. 'Ik heb de hele week goede ballen geslagen, maar hole eigenlijk net wat te weinig putts. Vandaag had ik Jeroen (Krietemeijer, red.) als caddie, dus dat was erg relaxt. De eerste negen holes miste ik wat fairways, maar ik speelde wel een goede back nine, in -3, dus dat was lekker om mee te eindigen. Ik had een top-5 voor ogen, maar dit is toch een prima resultaat.'

De komende weken worden er in Nederland ook belangrijke toernooien gespeeld, maar Caron doet niet mee. 'Ik speel alleen het Brabants Open, maar ga daarna weer terug naar Amerika. Voor het KLM Open in september kom ik natuurlijk wel weer terug!'

Caron maakt het komende jaar zijn studie aan Florida State af en wil daarna pro worden. Of hij dat in Amerika of Europa gaat doen weet hij nog niet helemaal zeker. 

Lars van Meijel ging in de laatste ronde van het toernooi de verkeerde kant op. De eveneens in Amerika studerende Brabander won genoeg slagen - maar liefst zes - maar leverde er ook veel in. Drie keer maakte hij een double bogey en twee keer een bogey. Met zijn score van 74 (+2) zakte hij in het klassement naar de gedeeld 47ste plek.

De overwinning in Slowakije ging naar Stefano Mazzoli. De Italiaan wipte dankzij een slotronde 68 (-4) over Gary Hurley heen. Thomas Detry uit België eindigde eenslag beter dan Rowin Caron op de gedeeld 6de plaats.

Dewi Weber werd eerder deze zomer zevende in het EK voor vrouwen.

Uitslag.

Video.


en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.


en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.

}