Op het Slowaakse Penati Golf Resort kwam Lars van Meijel het beste uit de startblokken. De in Memphis studerende Brabander kwam in de openingsronde tot een foutloze 68 (-4).
Van Meijel maakte op de par-72 baan drie birdies op de eerste negen en één op de tweede negen. Met zijn score van -4 neemt hij in het klassement de gedeeld 20ste plek in.
Een slag daarachter - op de gedeeld 29ste plaats - staan Rowin Caron en Robbie van West. Caron - die ook in Amerika studeert - maakte drie bogeys, maar ook vier birdies en een eagle. Van West won twee weken geleden het Duits Amateur Kampioenschap en hield ook in Slowakije zijn goede vorm vast in de eerste ronde. Tegenover zijn enige bogey van de dag op de tiende hole zette hij vier birdies.
Philip Bootsma en Jeroen Krietemijer completeren het vijftal Nederlandse deelnemers aan het IEAK. Beiden kwamen in de openingsronde tot een één onder par 71. Ze staan daarmee gedeeld 63ste.
De leiding in het kampioenschap is in handen van vier spelers. Marcus Kinhult, Vitek Novak, Haraldur Magnus en Scott Gregory kwamen allen tot een uitstekende 64 (-8). De IJslander Magnus was de enige die de kaart vrijhield van bogeys.
Het Internationaal Europees Amateur Kampioenschap wordt gespeeld over vier rondes strokeplay. De dames speelden hetzelfde toernooi twee weken geleden. Dewi Weber gooide toen hoge ogen met een uitstekende 7de plaats.