Solheim Cup
Nederland is helaas niet langer in de race als host voor de Solheim Cup van 2019.
Beeld: Golfsupport.nl

Nederland niet langer in race om Solheim Cup 2019

30 april 2015 Redactie GOLF.NL
Het bestuur van de Nederlandse Golf Federatie heeft in overleg met TIG Sports besloten niet langer kandidaat te zijn voor de organisatie van het duel tussen de damesteams van Europa en Amerika.

Tien landen bekeken eerder dit jaar tijdens een seminar in Engeland de mogelijkheid om de Solheim Cup 2019 te organiseren. Naast ons land waren dat ook Denemarken, Engeland, Noorwegen, Portugal, Schotland, Spanje, Turkije, Wales en Zweden.

Uit de gegevens die tijdens deze bijeenkomst op tafel kwamen, bleek onder andere dat de organisatie van de driedaagse match een kostbare aangelegenheid is.

‘Het eventueel winnen van het bid zou verregaande financiële verplichtingen voor onder andere de NGF met zich meebrengen’, aldus NGF-directeur Jeroen Stevens. ‘Dat is de reden dat wij ons hebben teruggetrokken uit de bidding-procedure.’

De Solheim Cup wordt om het jaar gespeeld. De eerste ontmoeting vond in 1990 in Florida plaats. De laatste wedstrijd was in 2013 in Colorado. Europa was in de laatste twee ontmoetingen de winnaar.

Dit jaar wordt de Solheim Cup – de veertiende editie – op de baan van Sankt Leon-Rot bij het Duitse Heidelberg gehouden; in 2017 is Des Moines in de Amerikaanse staat Iowa gastheer.

}