Equipment

Golfreistas op inklapbare wieltjes: must-have voor reislustige golfer of overbodige luxe? Zo rolt hij bij ons uit de test

Nooit meer bukken of tillen op het vliegveld. Hoe handig is deze golfreistas op hoge wielen? Dit is onze ervaring met de ClubGlider van Sun Mountain.

Zelden krijg ik zoveel rare blikken als ik met mijn golfreistas over een vliegveld loop. Het kan met de  'tropische print' te maken hebben, maar ik gok dat ze denken: waar gaat die hoge tas op wieltjes met die meneer heen?

Reistas op hoge wieltjes

Sun Mountain staat bekend om de hoge kwaliteit waterdichte golftassen, en dat geldt zeker ook voor deze speciale golfreistas. Dat komt niet alleen door de kleur, maar met name door de praktische innovatie in deze ‘ClubGlider’.

De slimme oplossing voor al het gesjouw met zware golftassen is het uitklapbare frame met twee zwenkwieltjes die je ook ziet op inlineskates. Het frame zit ingegoten in de tas en is in één beweging in- en uit te klappen. Het maakt de gang van voordeur tot golfbaan een stuk makkelijker, want zonder moeite glijdt de tas over de vloer. Bukken en tillen wordt tot een minimum beperkt. Dat begint al thuis, want je kan de ClubGlider staand in- en uitpakken. Mocht je de tas toch optillen, dan kan dat heel makkelijk met de handvatten aan de bovenkant, in het midden en aan de onderkant.

en accepteer marketing cookies om deze video te kunnen bekijken.

Clubs goed beschermd

Naast het handig manoeuvreren dankzij de zwenkwieltjes op lange poten heeft Sun Mountain, dat de tas voor het eerst lanceerde in 2010, veel aandacht gegeven aan het beschermen van je clubs. Daar waar je clubs het meest kwetsbaar zijn, aan de bovenkant van de tas bij de clubhoofden, zit een drie centimeter dikke en 40 centimeter lange schuimlaag.

Ook de bodem is extra verstevigd met een hard plastic case. In de tas zitten twee spanbanden met kliksluitingen zodat je tas niet gaat schuiven. De tas is voorzien van een stevige dubbele rits over de hele lengte, zodat je overal makkelijk bij kan. Naast de rits zitten er aan de buitenkant ook twee extra kliksluitingen. De tas heeft aan de buitenkant twee opbergvakken (40 x 20 cm, perfect voor golfschoenen), ook met dubbele ritsen.

sun mountain

Conclusie

Nu de herfst hier is begonnen, geldt dat ook voor het golfreisseizoen. Dus mocht je op zoek zijn naar een goede golfreistas, dan is de Sun Mountain Clubglider zeker een optie. Als je graag wat meer spullen meeneemt, geen zin hebt om te tillen en bereid bent wat meer te betalen voor extra gemak, dan is er wat ons betreft geen betere reistas. Veel tourspelers gebruiken een ClubGlider. Niet gek als je bedenkt dat ze de helft van het jaar onderweg zijn en elke week met hun golftas de wereld overvliegen. Voor de gemiddelde golfer, die niet zo vaak reist met golfclubs, is dat natuurlijk anders en valt deze tas wellicht in de categorie 'overbodige luxe'.

Pluspunten

  • Uitschuifbare zwenkwieltjes
  • Tas rolt als golfbal op green met stimp 13
  • Stevige schuimvulling voor uitstekende bescherming
  • Veel extra opbergruimte 

Minpunten

  • Groot (dus niet geschikt voor reizigers met weinig bagage) 
  • Eerste keer uitklappen even wennen
  • Flinke investering als je niet vaak op reis gaat

Prijs & productinformatie

Er zijn twee versies van de Sun Mountain ClubGlider in Nederland verkrijgbaar. De stevige Meridian (132x36x36 cm, 5.13 kg, zie video) en de slankere Journey (132x38x30.5 cm, 4.85 kg). De Meridian is in verschillende kleuren verkrijgbaar, de Journey alleen in het zwart.  

Prijs
Meridian €349.95
Journey   €319.95

Meer weten? 
sunmountain.com

Lees meer over
Equipment