"Alle greens liggen hoger, en er gebeurt gewoon heel veel", vertelt Willem Cretier als Niels hem vraagt waarom de baan van De Dorpswaard (ontworpen door Gerard Jol) zo moeilijk voor hem is. Voor Willem is de echte angstgegner de par 5 9de hole. Een hoger gelegen green en het water maakt deze hole van 439 meter erg moeilijk. Het doel van Willem (handicap 8.3) is een par. Bekijk onderstaande video om te zien of het hem lukt:
Wil je ook jouw stroke index 1 (dat hoeft dus niet per se de stroke index 1 op de scorekaart te zijn) laten zien? Mail naar niels@golf.nl met jouw verhaal en we nemen contact met je op.
Het begrip stroke index (SI) is het beste samen te vatten als de waarde die wordt toegekend aan elke hole op een golfbaan om te bepalen waar handicapslagen gekregen of gegeven worden. De stroke index is een indicatie van de moeilijkheid van een bepaalde hole, waarbij idealiter de moeilijkste hole stroke index 1 krijgt en de makkelijkste hole stroke index 18.
Wist je dat stroke index 1 tot en met 4 bijna nooit aan het begin of aan het einde van de ronde voorkomen? Lees er hier meer over.