Woordenboek: (B)rookie is een creatieve samenstelling van het Nederlandse woord broekie: zelfstandig naamwoord uitspraak: broe-kie 1. jong mens. En het Engelse woord: rookie: een sporter aan het begin van zijn of haar carrière. In golf is er ook een ‘rookie of the year ranking’. |
Hoelang golf je al en hoe vaak speel je?
“Ik werd twee jaar geleden lid. Vaak train ik op vrijdag en soms doe ik mee aan clubkampioenschappen. We wonen tussen allemaal boerderijen in, dus we golfen wel eens in de tuin. Mama koopt dan van die lichte plastic balletjes waar je gewoon flink tegenaan kunt slaan.
We doen soms een rondje in het weekend, vaak speel ik met mijn moeder en mijn broertje Lennart met mijn vader. Ik krijg van mijn vader soms het idee dat ik een goede bal moet spelen, en ik houd niet zo van tips en kritiek. Ik wil het ‘t liefst allemaal zelf doen. Alleen als mijn trainer mij een tip geeft vind ik dat wel prima."
Op Ameland liep ik eens als ‘caddy’ een rondje mee met mijn vader. Dat vond ik een heel leuk moment
Wat vind je het leukste aan golfen?
“Het voelt gewoon zó lekker als je een goede bal slaat, dat-ie helemaal rechtdoor naar de vlag vliegt. Daar kan weinig tegenop.”
Wil je een mooie golfherinnering met ons delen?
“Op Ameland liep ik eens als ‘caddy’ een rondje mee met mijn vader. Dat vond ik een heel leuk moment. Ik heb een foto waarop je ziet dat ik de vlag voor hem vasthoud op de green. Als ik die foto terugzie, dan word ik daar heel blij van.”
Welk onderdeel van golf kan je het beste?
“Ik vind het leukste om zo ver mogelijk te slaan. Alles even lekker helemaal los rammen. Het beste sla ik met mijn ijzer-6, mooi gecontroleerd speel ik daarmee. 100-150 meter, precies goed voor slagen op de fairway.”
Als je één dag de baas zou zijn van de golfbaan en alles mag, maar dan ook echt álles, wat zou je dan regelen voor de andere kinderen?
“Ik zou iets doen waarmee ik de golfbaan kan verbeteren, zodat andere mensen er ook profijt van hebben. Ik weet het! Ze willen al heel lang de golfbaan veranderen, nieuwe holes bedenken, opnieuw ontwerpen, de volgorde veranderen. Ik zou een par-3-baan in de grote baan doen, een twee-in-een-ontwerp. Dat lijkt me handig.”
Wat zou je zeggen tegen kinderen die nog twijfelen om te gaan golfen?
“Loop met mij de baan in! Ik weet niet of je een bal mag slaan, maar laten we dat toch doen. En dan vraag ik je in het clubhuis: hoe vond je het nou?”
Wat wil je later worden?
“Ik denk drummer, dat lijkt me wel heel mooi. In een band, met mijn broer Lennart en onze vader als gitaristen.”
Caddieboekje van Luuk Wat is je handicap? “39.5” Wat is je favoriete golfbaan? “De Hooge Graven, het ligt midden in een bos en het is een van de moeilijkste banen van Nederland, zeggen mensen dan. Omdat je veel sneller de bal kan kwijtraken in de bomen. Het is ook mijn thuisclub, dus vind ik het de leukste baan." Met wie speel je het liefst? “Mijn moeder. En ook met mijn vader en broer, hoor.” Wat is je lievelingseten? “Spaghetti met rode saus, alles erbij.” |
Ben of ken jij een kind dat ook golft en daar graag meer over wil vertellen? Mail dan naar redactie@golf.nl!