Instructie

Geplugd in de bunker: lijn op met de teen van het clubhoofd naar je doel

Waarschijnlijk vindt geen enkele golfer het prettig om zijn of haar bal geplugd in de bunker aan te treffen. Dat is vervelend, maar je kunt er op dat moment niets meer aan veranderen. De Nederlandse Lauren Holmey laat zien hoe je het jezelf een stuk makkelijker maakt.

Holmey, die bezig is aan haar eerste volledige seizoen op de Ladies European Tour, laat het verschil zien tussen een 'normale' bunkerslag en een geplugde ligging. De verschillen zijn duidelijk, omdat ze een bijzondere manier heeft om de ingebedde bal uit het zand te krijgen.

Wees niet bang

De half Nederlandse, half Française vertelt dat ze bij een bunkerslag met uphill-ligging probeert om een grote en langzame swing te maken. "Ik zie vaak dat amateurs dat niet durven, maar wees niet bang. Leg de bal bij je linkerhak en vertrouw op goed contact met het zand. De bal komt er vervolgens mooi hoog uit."

Ik zorg ervoor dat mijn blad helemaal dicht staat, waardoor de teen van de club naar het doel wijst

Als Holmey geplugd in de bunker ligt, doet ze iets onnatuurlijks. "Ik zorg ervoor dat mijn blad helemaal dicht staat, waardoor de teen van de club naar het doel wijst." Door op deze manier te adresseren lijkt het dat je geen kans hebt. Echter, haar 58 graden-wedge opent zich volledig op het moment dat de club het zand raakt. Voila, kans op een sandy!